FORD: PODZIEL SIĘ DROGĄ CZYLI UWAŻAJ NA INNYCH

W Porcie Jastarnia pojawił się Letni Salon Forda. Jest kontynuacja bardzo udanej, ubiegłorocznej akcji, która cieszyła się dużym zainteresowaniem turystów.

I tym razem odwiedzający mogą odbyć bezpłatne jazdy testowe oraz doświadczyć specjalnie przygotowanej rzeczywistości wirtualnej, która przedstawia świat widziany z punktu widzenia rowerzysty czy kierowcy.


Zobacz relacje:

BEZPIECZEŃSTWO

ROZMAITOŚCI


 

Letni Salon Forda jest bowiem jednym z elementów kampanii społecznej Forda – Podziel się drogą. Ma ona na celu popularyzację dobrych zachowań wśród kierowców i rowerzystów, promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uprzejmości, empatii i porozumienia pomiędzy kierowcami i użytkownikami jednośladów.

Ford Polska współpracuje z polską firmą Kross – liderem rynku rowerowego w Polsce. Powstała 30 lat temu firma posiada w swoim portfolio rowery elektryczne, rekreacyjne oraz wyczynowe przeznaczone do kolarstwa górskiego, a także markę Le Grand, skupiającą rowery miejskie.

– Aktywnie podróżując na dwóch i czterech kołach. Nieraz miałem okazję przekonać się, jak wiele frustracji i niebezpieczeństw czyha na naszych drogach zarówno na rowerzystów, jak i kierowców. Kluczem do zmiany tej sytuacji jest uświadomienie użytkownikom bardzo różnych środków transportu, jak dzielić się drogą. To bardzo ważne dla naszego zdrowia, a nawet życia – wyjaśnia Bogusław Głów, dyrektor zarządzający Ford Polska.

W Porcie Jastarnia można odbyć wirtualną jazdę Wheel Swap. To innowacyjne doświadczenie pozwala zobaczyć świat z punktu widzenia rowerzysty i kierowcy samochodu i umożliwia przekonanie się, jak nieodpowiedzialne zachowanie każdego z użytkowników drogi może prowadzić do mrożących krew sytuacji i śmiertelnego zagrożenia dla innych. Na stoisku dostępne są informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach oraz bezpłatna odblaskowa opaska.

W ramach kampanii społecznej Podziel się drogą Ford Polska współpracuje również z dr. hab. Jackiem Wasilewskim – kulturoznawcą i analitykiem zachowań społecznych. W wyniku tej kooperacji powstanie seria felietonów poświęconych bezpieczeństwu i pozytywnym zachowaniom kierowców i rowerzystów.

– Na naszych drogach pojawia się coraz więcej pojazdów. Z roku na rok rośnie liczba rowerzystów i kierowców. Dlatego tak ważne jest, aby zachęcać każdego użytkownika drogi do wzajemnego szacunku. Zależy nam, żeby fani czterech i dwóch kółek byli otwarci na siebie. Właśnie z tą myślą Ford we współpracy z Kross uruchomił “Podziel się drogą”. To szczególnie ważny temat zwłaszcza w obliczu ostatnich wypadków, które wstrząsnęły opinią publiczną – dodaje Mariusz Jasiński, dyrektor komunikacji i public relations Ford Polska.

Kampania jest bezpośrednią kontynuacją działań zapoczątkowanych w ramach międzynarodowego cyklu szkoleń Ford Driving Skills for Life. W ubiegłym roku oprócz modułów związanych z rozpoznawaniem zagrożeń na drodze czy panowania nad pojazdem pojawiło się szkolenie Share the road (Podziel się drogą). Młodzi kierowcy nauczyli się na nim między holenderskiego sposobu wychodzenia z samochodu.

Zapobiega on nieumyślnemu otwarciu drzwi, kiedy w naszym kierunku nadjeżdża rowerzysta. Uczestnicy dowiedzieli się również o martwym punkcie oraz o tym, jakie odległości należy zachować podczas wyprzedzania na drodze. Bezpłatne warsztaty Ford Driving Skills for Life były organizowane również w Polsce, a w ramach zajęć przeszkolono w 2019 niemal 1000 młodych kierowców. Od chwili inauguracji programu w 2016 roku kurs zaliczyło w Polsce blisko 3000 osób.

Letni Salon Forda w Porcie Jastarnia otwarty będzie codziennie do 16 sierpnia w godzinach od 11.00 do 19.00. Gama samochodów dostępnych w Letnim Salonie Forda obejmuje najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie zelektryfikowane modele.

Bezpłatne jazdy testowe można odbyć nową Kugą w hybrydowej odmianie plug- in, a także Pumą wyposażoną w układ mild hybrid oraz Tourneo Custom z zaawansowanym napędem hybrydowym typu plug -in. Miłośnicy wrażeń mogą sprawdzić w praktyce 280- konnego Focusa ST oraz zasiąść za kierownicą Rangera Raptora.