FORD: SALON PARTNER I B-MAX – PREMIERY DWIE

Otwarcie nowego salonu Ford Partner w Krakowie połączone było z premierowym pokazem nowego Forda B-MAX. Połączenie to jak najbardziej uzasadnione, ponieważ salon i samochód poza funkcjonalnością i komfortem, łączy energooszczędność i szacunek do ekologii.

A to cechy właściwe modelowi B-MAX, którego nowy silnik 1,0 l EcoBoost został uznany silnikiem roku 2012 ze względu na moc właściwą silnikowi 1.6, przy zachowaniu najwyższej w klasie ekonomiczności i najniższej emisji spalin.

Andrzej Trawka, wiceprezes Grupy PGD ds. handlowych wyraził przekonanie, że klienci znakomicie będą czuć się w salonie nie tylko z powodu jego funkcjonalności i nowoczesności.

– Klimat tworzy załoga, a jej trzon stanowią pracownicy zatrudnieni 15 lat temu, po wybudowaniu poprzedniej siedziby „Partnera” – powiedział Andrzej Trawka.

Uzasadniając tezę, że „Partner” to najprawdopodobniej najbardziej ekologiczne i najbardziej energooszczędne dealerstwo w Polsce, należy wskazać m.in. na wyposażenie obiektu w inteligentny system zarządzania budynkiem (BMS), który reguluje oświetlenie i optymalizuje zużycie energii elektrycznej oraz grzewczej, a także na wykorzystanie w budynku odnawialnych źródeł energii i najnowszych rozwiązań techniki świetlnej LED.

– Wiadomo jednak, że do salonu przychodzi się po to, żeby z niego wyjechać – przypomniał z uśmiechem Andrzej Trawka i stwierdził, że atrakcyjna oferta Forda, wzbogacona teraz jeszcze o model B-MAX, czyni ten cel klientów szybko osiągalnym.

Potwierdził to przekonanie prezes Ford Polska, Adam Kołodziejczyk, który zdradził, że ofensywa marketingowa Forda znacznie zintensyfikowała ruch w salonach i że B-MAX już znalazł kilkudziesięciu nabywców.

– Życzę Państwu pełnej satysfakcji ze współpracy z jednym z najstarszych dealerów Forda – powiedział Adam Kołodziejczyk zwracając się do gości premierowego spotkania.

 

 

Przypomnijmy, że nowy Ford B-MAX został stworzony z myślą o kierowcach, którzy na co dzień mierzą się z problemami miejskiego ruchu ulicznego. Niewielkie gabaryty auta ułatwiają sprawne poruszanie się po zakorkowanych ulicach i parkowanie w ciasnych miejscach. Dzięki panoramicznie otwieranym drzwiom oraz pomysłowej zmianie konstrukcji nadwozia polegającej na zintegrowaniu z drzwiami słupka B – Ford B-MAX zapewnia użytkownikom niezwykle wygodny, bo o szerokości 1,5 metra, dostęp do wnętrza.

B-MAX jest wyposażony w kilka interesujących, nowoczesnych rozwiązań. Na przykład system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS) hamuje automatycznie, gdy tylko jest to konieczne, co znacznie zmniejsza ryzyko kolizji w korkach ulicznych. Natomiast rozwiązanie Ford SYNC pozwala sterować odtwarzaniem utworów i urządzeniami mobilnymi przez proste polecenia głosowe.

Nowy silnik Forda 1,0 l EcoBoost, który napędza B-Maxa, dostarcza tyle mocy, co jego klasyczny 1,6-litrowy odpowiednik, zachowując najwyższą w klasie ekonomiczność pod względem zużycia paliwa. Właśnie ten silnik na podstawie głosów z 35 krajów wygrał konkurs International Engine of the Year 2012, zdobywając przy okazji także tytuły „Najlepszy nowy silnik” oraz „Najlepszy silnik poniżej 1,0 litra”.

W najbliższy weekend w salonach Forda w Polsce odbędą się dni otwarte, których bohaterem będzie właśnie B-MAX.

Zdjęcia: Martyna Pszczółka