FORD: TRANSIT Z NOWYMI WARIANTAMI TRAIL ORAZ ACTIVE

Nowe warianty Forda Transit: Trail i Active można już zamawiać w salonach sprzedaży Forda. Zostały one zaprojektowane specjalnie do pracy w trudniejszych warunkach.

W Polsce wersje Active otrzymają modele Transit Connect, Tourneo Connect i Tourneo Custom, natomiast Trail – Transit i Transit Custom.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ROZMAITOŚCI


 

Nowe auta mają skuteczniejszą trakcję kół dzięki nowemu mechanizmowi różnicowemu o ograniczonym poślizgu (mLSD) w samochodach z napędem na przednie koła w modelach Transit i Transit Custom lub dzięki zastosowaniu inteligentnego napędu na wszystkie koła (AWD) w modelu Transit.

Na początku tego roku Ford zaprezentował również mniejsze modele Transit Connect Active i Tourneo Connect Active. Oba samochody wyróżnia, wszechstronne wnętrze, zwiększony prześwit i opcjonalny układ mLSD. Ich dostawy spodziewane są pod koniec tego roku.

Trail na wszystkie okazje

Nowe modele Transit Trail i Transit Custom Trail oferują sodświeżony wygląd. Posiadają dodatkową czarną okładzinę wokół dolnych części przednich i tylnych zderzaków oraz paneli bocznych. Masywny grill w czarnej, matowej stylistyce nawiązuje do serii terenowych pojazdów Ford Performance – Raptor. Uzupełnieniem są 16-calowe obręcze kół i logo na przednich drzwiach. Transit Custom może być również wyposażony w opcjonalne relingi dachowe i zewnętrzne progi.

Wybór układów napędowych pozwala na zapewnienie lepszej przyczepności kół w trudnych warunkach. Opracowany we współpracy ze specjalistami od układów napędowych z firmy Quaife system mLSD automatycznie przenosi w warunkach słabej przyczepności moment obrotowy silnika na koło o największej przyczepności, umożliwiając kierowcom sprawniejsze pokonywanie nieutwardzonych odcinków, żwirowych dróg, nierównych i trudnych nawierzchni.

System elektronicznej kontroli stabilności pojazdu został również ponownie skalibrowany w celu zharmonizowania go z systemem mLSD. Ten sam mechanizm różnicowy został wcześniej wykorzystany w modelach Ford Performance: Focus RS, Fiesta ST i Focus ST. Nie ma on wpływu na emisję CO2 ani zużycie paliwa.

Transita Trail można wybrać z inteligentnym napędem na cztery koła AWD. Współpracuje on z elektroniczną kontrolą stabilności pojazdu i stale monitoruje przyczepność kół. Mokre sprzęgło wielopłytkowe, sterowane hydraulicznie za pośrednictwem wysokowydajnej pompy elektrycznej, pozwala na natychmiastową reakcję, a nawet na prewencyjne przekazywanie momentu obrotowego na przednie koła.

AWD Auto umożliwia pewną jazdę w szerokim zakresie warunków drogowych. W trudnych warunkach, takich jak głębokie błoto, piasek lub śnieg, kierowca może wybrać z menu tryb Mud and Ruts (błoto i koleiny).

Warianty Trail skorzystały również dzięki bogatszemu wyposażeniu wnętrza, z pełnymi skórzanymi siedzeniami w standardzie. Standardowa jest klimatyzacja, a podgrzewana szyba przednia Quickclear pozwala na łatwe przygotowanie do wyjazdu w warunkach zimowych.

Transit Custom Trail jest dostępny w wielu wersjach nadwoziowych o masie całkowitej od 3000 kg do 3400 kg, w tym jako furgon, furgon z podwójną kabiną (brygadowy) i 9 miejscowe kombi w dwóch różnych rozstawach osi. Transit Trail oferuje wiele wersji nadwoziowych i rozstawów osi w kategorii 3500 kg: z furgon, furgon z podwójną kabiną (brygadowy) oraz kombi.

Wszystkie modele Transit Trail i Transit Custom Trail są napędzane zaawansowanym 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym EcoBlue o mocach 130 KM, 170 KM lub 185 KM. Wybrane modele Transit Trail oferują system mild hybrid z instalacją 48 V, który odzyskuje energię podczas zwalniania, przechowuje ją w akumulatorze 48 V i wykorzystuje do wspomagania silnika spalinowego, obniżając zużycie paliwa.

Wszechstronny Active

Nowy wariant Tourneo Custom Active zyskał solidność stylu w duchu SUV i więcej praktyczności. Nowe Fordy oferujące dużo przestrzeni i sporą ładowność, nawiązują do sukcesów samochodów osobowych Ford Fiesta Active i Focus Active.

Można zamówić Tourneo Custom Active z manualną skrzynią biegów i z mechanizmem różnicowym mLSD. Wszystkie warianty wersji posiadają rozszerzone wyposażenie wnętrza, z częściowo skórzaną tapicerką siedzeń oraz niebieskim akcentem na desce rozdzielczej. Ośmiomiejscowe wnętrze można łatwo przekonfigurować. Fotele można przesuwać, aby dać pasażerom więcej miejsca lub zwiększyć przestrzeń bagażową.

Fotele można również odwrócić, tworząc konfigurację konferencyjną lub w całości zdemontować. Punkty mocowania foteli mogą być następnie wykorzystywane do mocowania wsporników w celu bezpieczniejszego przewozu rowerów. Warianty są dostępne z silnikami o mocy 185 KM w zależności od modelu i specyfikacji, z możliwością wyboru sześciobiegowej automatycznej lub manualnej skrzyni biegów.

Nowe modele Trail i Active posiadają najnowsze systemy wspomagające i bezpieczeństwa. W standardzie znalazł się też modem pokładowy FordPass Connect, umożliwiający korzystanie z łączności Wi-Fi.