FORMUŁA 1: BRUNO SENNA W WILLIAMSIE

Zespół Williamsa potwierdził oficjalnie, że w sezonie 2012 w jego barwach będzie jeździł Bruno Senna. Pierwszym kierowcą teamu jest Pastor Maldonado. W tej sytuacji miejsce stracił doświadczony Rubens Barrichello.

Niegdyś w zespole Williams Renault ścigał się i odnosił sukcesy Ayrton Senna. Obecnie historia zatoczyła koło i zawodnikiem jest siostrzeniec wielkiego kierowcy Bruno. Trudno wierzyć, żeby nawiązał on do tradycji swojego wuja, który uznany został w licznych plebiscytach “kierowcą wszechczasów F1”. Bruno jak dotychczas nie pokazuje wielkiej formy…

W sezonie 2010 27-letni Senna startował w ekipie HRT, w zeszłym roku miał kontrakt trzeciego kierowcy w Lotus Renault. OD Grand Prix Belgii reprezentował ekipę, zastępując Nicka Heidfelda. Przejechał osiem wyścigów, oczekiwanych wyników jednak nie zanotował: najlepszy wynik to dziewiąte miejsce we Włoszech. Dwa punkty dały mu 18. pozycję w klasyfikacji generalnej sezonu 2011.

Obecnie Bruno “wykupił” stałe miejsce w teamie Williamsa – podobno za sprawą miliardera z Brazylii, Eike Batisty, który wyłożył 14 milionów euro…

– Czuję się zaszczycony, że Williams wybrał mnie na jednego z kierowców. Liczę, że będę mógł pomóc napisać kolejny rozdział historii teamu. Zespół ma wspaniałych ludzi i wszelkie niezbędne zasoby, aby osiągać lepsze wyniki w tym roku. To będzie niezwykłe przeżycie jeździć dla zespołu, w którym ścigał się mój wujek. Miejmy nadzieję, że przywrócimy trochę wspomnień i stworzymy kilka nowych – wspaniałych. Chcę osiągnąć dobre wyniki z wdzięczności za wsparcie, jakiego udzielił mi mój kraj. Jestem bardzo dumny z tego, że jestem Brazylijczykiem i bardziej niż kiedykolwiek wcześniej zmotywowany, aby pokazać na co mnie stać – powiedział Bruno Senna.