FORMUŁA 1: CATERHAM POKAZAŁ BOLID CT01

Dzisiaj na okładce uznanego miesięcznika F1 Racing zaprezentowany został oficjalnie nowy bolid zespołu Caterham. Nosi on nazwę CT01. Pierwsze zdjęcia ukazały się w internecie już wczoraj.

Caterham to nowa nazwa zespołu Lotus na sezon 2012, który to teram startował pod tą nazwa w roku 2010 i 2011.

Zmieniła się nie tylko nazwa, ale także dostawca silników. Obecnie samochody Caterhama będą napędzane silnikami Renault.

Nowy bolid – jak widać – charakteryzuje się płaskim “nosem”, który został dostosowany do wprowadzonych przez Międzynarodową Federację zmian w regulaminie technicznym w przedniej części pojazdu.

Nowy CT01 ma pojawić się na torze 7 lutego w Jerez, gdzie odbędzie się pierwsza sesja testowa przed sezonem 2012. Bolid przeszedł już pomyślnie obowiązkowe testy zderzeniowe FIA, które od tego roku przejść będzie musiał każdy samochód przed rozpoczęciem oficjalnych jazd na torze.

Kilka dni temu Międzynarodowa Federacja Samochodowa poinformował zespoły F1 o zakazie stosowania w sezonie 2012 systemu kontroli zawieszenia. Lotus był właśnie pionierem w pracach nad tym systemem Przyczyny decyzji federacji nie są znane.

Jak oświadczył Tony Fernandes – celem teamu w tym roku jest zdobycie 1-2 punktów. Kierowcami są Jarno Trulli oraz Heikki Kovalainen.