FORMUŁA 1: KIMI RAIKKONEN PONOWNIE W FERRARI

Autodromo Nazionale di Monza, Monza, Italy. 8th September 2013. Kimi Raikkonen, Lotus F1. Photo: Andrew Ferraro/Lotus F1 Team. ref: Digital Image _Q0C4290

Zespół Ferrari potwierdził oficjalnie, że w przyszłym sezonie ulegnie zmianie jego skład. Odejdzie Felipe Massa, a na jego miejsce powróci po przerwie Kimi Raikkonen (aktualnie Lotus).

Najpierw o swoim pożegnaniu z włoską stajnia poinformował na swoim Twitterze Brazylijczyk. Wiadomość tą potwierdził team, wymieniając nazwisko Fina. Partnerem Kimiego będzie Fernando Alonso. Chyba, że…


Zobacz także:
FORMULA 1


No właśnie – w kuluarach cały czas mówi się, że Hiszpan próbuje cały czas jeszcze negocjować z Red Bullem. W austriackim zespole zwalnia się bowiem od przyszłego roku miejsce – odchodzi wszak Mark Webber. Co prawda Red Bull opowiedział się za Danielem Ricciardo, ale decyzje w Formule 1 bywają czasem szybko zmieniane.

Według fachowców mieszanka Alonso – Raikkonen może przysporzyć problemów, stąd możliwe są kolejne kroki kierownictwa Ferrari. Oczywiście to tylko spekulacje.

Konflikt pomiędzy Finem a Hiszpanem sięga roku 2009. Wtedy to Alonso został zatrudniony w włoskim teamie a Raikkonen odszedł z niego.

Fernando ma na swoim koncie dwa tytuły Mistrza Świata (w Renault 2005, 2006), Kimi – jeden, zdobyty zresztą w Ferrari (w 2007 roku). Ale obaj to jeszcze wciąż świecące, a nie przygasające gwiazdy!