FORMUŁA 1: LOTUS ŻYCZY ROBERTOWI ZDROWIA

Na oficjalnej stronie zespołu Lotus Renault GP (która nie zmieniła jeszcze wyglądu i nazwy), ukazało się oświadczenie teamu dotyczące kontuzji Roberta Kubicy. Wypowiedział się Eric Boulier.

“Robert pokazał niebywałą odwagę i determinację podczas rehabilitacji po zeszłorocznym wypadku i to przykro jest usłyszeć, że znów mu coś się przytrafiło. W imieniu wszystkich w teamie Lotus Renault GP życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia” – napisał szef zespołu.

Robert Kubica miał podpisany kontrakt z Lotus Renault GP do końca grudnia ub. roku. Nie został on przedłożony i polski kierowca jest obecnie formalnie bezrobotny. Jak widać była ekipa jednak pamięta o nim…

Tymczasem polski kierowca przeszedł dziś we włoskim szpitalu Carlo Poma w Mantui udany zabieg związany z odniesioną w tym tygodniu kontuzją nogi. Zakończył się on pełnym powodzeniem.

Operował ordynator ortopedii Lodovico Renzi Brivio.

Jak poinformował polski menedżer Roberta, Marcin Czachorski – rehabilitacja potrwa nieco dłużej niż wcześniej przewidywano, bo około miesiąca. Kierowca nie ma założonego gipsu, tylko nogę usztywnioną szyną Kramera.

Jak dodał menedżer Daniele Morelli kierowca za kilka dni powróci do domu.