FORMUŁA 1: MCLAREN MP4-27 ODKRYTY, SUTIL SKAZANY

Na początek lutego zaplanowanych zostało kilka prezentacji nowych bolidów Formuły 1 na sezon 2012. Zespół McLarena, który zamierza w tym sezonie konkurować z Red Bullem i Ferrari o tytuł nie tylko wśród Kierowców, ale Producentów, pokazał nowy MP4-27.

Podczas uroczystości w Woking oprócz numeru 1 i 2 – Jensona Buttona i Lewisa Hamiltona, obecni też byli kierowcy testowi: Olivier Turvey i Gary Paffett. Podano, że to właśnie Turvey będzie jako pierwszy jeździł nowym samochodem (jeszcze przed pierwsza oficjalną tegoroczną sesją testową w Jerez).

MP4-27 różni się nosem od pokazanego wcześniej bolidu teamu Caterham. Zmienione zostały także wloty po bokach.

– Jestem bardzo podekscytowany, dziś widać, jak ciężko pracowaliśmy. Wszyscy dali z siebie wszystko od czasu zakończenia ścigania w 2011 roku, tak aby jak najlepiej poprawić auto na symulatorze. Nie mogę doczekać się wyjechania nim na tor w Jerez. To jest niezapomniany dzień – stwierdził Jenson Button.

– Jestem przekonany, że samochód jest fantastyczny. Miło być tutaj po długiej zimie. Inspirujące jest patrzenie dziś na ciężką pracę, która została wykonana podczas budowy tego samochodu. To najciekawszy pod względem wyglądu bolid od jakiegoś czasu, więc nie mogę już doczekać się powrotu do ścigania – powiedział Lewis Hamilton.

Adrian Sutil winny!

Adrian Sutil, został uznany przez sąd w Monachium za winnego uszkodzenia ciała Erica Luxa, jednego z dyrektorów zespołu Lotus Renault. Niemiec otrzymał karę 18 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Otrzymał też grzywnę w wysokości 200 000 euro na cele charytatywne.

Po Grand Prix Chin 2011 w jednym z klubów nocnych w Szanghaju Sutil zranił w szyję stłuczonym kieliszkiem od szampana Luxa.

Teraz FIA może odebrać Niemcowi superlicencję na starty w Formule 1.