FORMUŁA 1: NOWY SILNIK HONDY DO BOLIDÓW MCLARENA

sp_dawne czasy

Honda upubliczniła nagranie dźwięku nowego silnika Formuły 1, który został uruchomiony po raz pierwszy. Silnik przeznaczony będzie do startów w F1 w sezonie 2015, w którym firma weźmie udział w ramach wspólnego projektu z firmą McLaren.

Honda będzie odpowiedzialna za rozwój, produkcję i dostawę jednostki napędowej, w tym silnika i systemu odzyskiwania energii, podczas gdy do zadań MacLarena będą należały rozwój i produkcja podwozia oraz zarządzanie nowym zespołem McLaren Honda.


Zobacz także:
FORMULA 1


– To ekscytujące po raz pierwszy usłyszeć brzmienie naszego nowego silnika, który znajdzie się w bolidzie Formuły 1. Nasi inżynierowie ciężko pracują nad jego rozwojem i nie możemy się doczekać początku sezonu 2015 – powiedział Manabu Nishimae, Prezes Zarządu Honda Motor Europe Ltd.

Tak brzmi nowy silnik:

Nowe przepisy, obowiązujące w F1 od 2014 roku, wymagają wprowadzenia silnika o pojemności 1.6 l z bezpośrednim wtryskiem paliwa, turbodoładowaniem i systemem odzysku energii. Możliwość dalszego rozwoju prac nad tymi rozwiązaniami technicznymi w świetle wyzwania, jakim są wyścigi, to główny powód decyzji Hondy o udziale w F1.

Honda zawsze poprawiała sprawność silnika spalinowego, a w ostatnich latach z sukcesem rozwija układy hybrydowe. Udział w wyścigach Formuły 1, w której obowiązywać będą nowe przepisy, jeszcze bardziej przyczyni się do postępu firmy w obu dziedzinach. Ponadto, kolejne pokolenie inżynierów Hondy może doświadczyć emocji związanych z wyzwaniami towarzyszącymi udziałowi w tych najbardziej prestiżowych wyścigach motoryzacyjnych.

Od czerwca 2014 r. europejska baza dla działań Hondy związanych z wyścigami będzie zlokalizowana w Milton Keynes.