FORMUŁA 1: RADOŚĆ W INFINITI Z OSIĄGNIĘTYCH WYNIKÓW

Infiniti 1_Red Bull

Na trzy wyścigi przed zakończeniem sezonu 2013 Formuły 1, Infiniti Red Bull Racing zapewniło sobie podwójny sukces – czwarte z rzędu mistrzostwo świata w klasyfikacji Konstruktorów i czwartą koronę mistrzowską dla Sebastiana Vettela.

Radość panuje nie tylko w samym zespole, ale także u jego partnerów. Infiniti współpracuje z teamem w dziedzinie osiągów.


Zobacz także:
FORMUŁA 1
GRAND PRIX INDII 2013: CZWARTY TYTUŁ VETTELA (META)


Vettel jest najmłodszym czterokrotnym mistrzem w historii tego sportu.

– Być porównywanym z takimi ludźmi jak Prost, Fangio i Michael jest czymś niesamowitym. To jeden z najwspanialszych dni w moim życiu. Wielu jest adresatów moich podziękowań, a jednym z nich jest oczywiście Infiniti. Firma zwiększyła w tym roku swoje zaangażowanie we wspieranie moich wysiłków w F1, więc bardzo się cieszę, że mogę odwdzięczyć się kolejnymi tytułami Mistrza Świata. To owocny rok naszej współpracy, także z uwagi na mój udział w rozwoju drogowych samochodów Infiniti. Fakt, że wymiana doświadczeń przynosi takie sukcesy jest powodem mojej wielkiej radości − powiedział Sebastian Vettel.

Infiniti 2_Vettel

Nie ulega wątpliwości, że Sebastian Vettel i Infiniti Red Bull Racing zdominowali sezon 2013. Dowodem tego jest dziesięć zwycięstw w zawodach Grand Prix, osiemnaście pozycji na podium i zapewnienie sobie obu tytułów na trzy wyścigi przed zakończeniem sezonu.

Sebastian i Infiniti Red Bull Racing doskonale reprezentują właściwą naszej marce wizję osiągów, precyzji, pasji i zrywania ze sztampą. To właśnie te cechy doprowadziły do pogłębienia naszej współpracy na początku tego roku i teraz jesteśmy dumni, że odegraliśmy tak ważną rolę w ich niesamowitym sezonie − powiedział Johan de Nysschen, Prezes Infiniti Motor Company Ltd.

– W pierwszym roku współpracy z Infiniti, jako partnerem tytularnym mieliśmy wiele pracy na torze i poza nim, aby właściwie zidentyfikować obszary, w których wymiana doświadczeń przyniesie największe korzyści obu stronom. Udało się. Dlatego jestem niezwykle zadowolony, że możemy razem dzielić się tym sukcesem − powiedział Christian Horner, szef zespołu Infiniti Red Bull Racing.

Infiniti 3_2013

Infiniti pogłębiło swój związek z Red Bull Racing na początku sezonu i jako partner tytularny zespołu przejęło znaczną część odpowiedzialności za jego osiągi. Zacieśnienie współpracy w obszarach procesów i technologii oraz wymiany doświadczeń przyniosło wykorzystanie przez zespół F1 technologii materiałowych Infiniti. Koncern motoryzacyjny skorzystał zaś z doświadczeń i podpowiedzi Sebastiana Vettela przy konstruowaniu modelu FX Vettel Edition oraz nowego Infiniti Q50.

– Sebastian miał w tym roku bezpośredni i nieoceniony wkład w rozwój modelu Q50 i konceptu Q30. Sezon 2014 przyniesie w F1 nowe wyzwania techniczne, cieszymy się, że będziemy mogli podjąć je we współpracy z nim − dyrektorem ds. osiągów Infiniti oraz z całym zespołem Infiniti Red Bull Racing, w dążeniu do motoryzacyjnej doskonałości na drodze i na torze − kontynuuje Johan de Nysschen.

F1 Grand Prix of India - Race