FORMUŁA 1: RENESANS RAIKKONENA (4. DZIEŃ – CATALUNYA)

Na Circuit de Catalunya pod Barceloną zakończyła się ostatnia sesja testów przed rozpoczęciem sezonu Grand Prix Formuły 1 2012. Czwartego dnia najszybszy okazał się Kimi Raikkonen z Lotusa.

Wczoraj były Mistrz Świata miał problemy z bolidem – był ostatni, dzisiaj w swoim E20 odrodził się – pokonał 121 okrążeń, a na jednym z nich ustanowił rekord czterodniowej sesji, uzyskując czas 1.22,030 minuty.

Ku radości miejscowych kibiców, którzy gromadnie zasiedli na trybunach, drugie miejsce zajął Fernando Alonso (Ferrari), gorszy o przeszło 0,2 sekundy.

Trzeci był Bruno Senna (Williams), choć jeździł tylko przez pół dnia – po południu w FW34 zasiadł Pastor Maldonado.

Kolejne miejsca zajęli:
Nico Hulkenberg (Force India), Kamui Kobayashi (Sauber), Lewis Hamilton (McLaren), Witalij Pietrow (Caterham) oraz Michael Schumacher (Mercedes).

Ostatnie miejsce zajął dziś Mistrz Świata 2010 i 2011 – Sebastian Vettel z zespołu Red Bull.

Dwa razy wywieszano czerwona flagę: na czwartym zakręcie toru zatrzymywali się Kamui Kobayashi i Witalij Pietrow.

Obecnie testowanie nowych bolidów jest zabronione. Zespoły HRT i Marussia, które dotychczas nie jeździły pojawią się więc dopiero podczas Grand Prix Australii – pierwszego wyścigu w tym sezonie. Odbędzie się on 18 marca (poprzedzony oczywiście trzema treningami i kwalifikacjami).