FORMUŁA 1: SKROMNA PREZENTACJA FERRARI F2012

Zespół Ferrari pokazał dziś w internecie swój bolid F2012, w którym Fernando Alonso i Felipe Massa rywalizować będą w Mistrzostwach Świata Formuły 1 w 2012 roku. Wcześniej planowano uroczystą prezentację z udziałem kilkuset osób: gości i dziennikarzy, ale zimowe warunki pogodowe pokrzyżowały organizatorom plany.

Galę odwołano, a w skromnej uroczystości udział wzięli m. in. szef zespołu, Stefan Domenicali oraz kierowcy: Fernando Alonso i Felipe Massa.

Podwozie nowego bolidu nosi numer 663. Samochód posiada spory uskok na wysokości połączenia nosa i monokoku, w czym podobny jest do pojazdu Caterhama. Jako pierwszy do F2012 wsiądzie 7 lutego, podczas testów na torze w Jerez, Felipe Massa.

– Mam pełne przekonanie, że nasz bolid będzie zwyciężał od samego początku. Odrobiliśmy sumiennie dużo lekcji z przeszłości i podjęliśmy kilka trudnych decyzji. Wszystkie nasze wysiłki odzwierciedlone zostaną w tym bolidzie. Z technicznego puntu widzenia, mamy wiele nowinek w obszarze mechaniki a także wyglądu bolidu. Mamy tylko 12 dni, aby popracować z bolidem i osiągnąć niezawodność, a także przetestować nowe opony, które dostarczyło nam Pirelli. Jestem przekonany, że nasz team pokaże się ze znakomitej strony. Jeżeli chodzi o Fernando nie muszę dodawać nic na temat jego umiejętności. W trudnym okresie ubiegłego roku, przedłużył z nami współpracę na wiele lat, a to pokazuje jego odpowiedzialność. Felipe jest z nami od 10 lat w F1, zawsze z Ferrari, zawsze z nami. To bardzo wspaniały talent i jestem pewny, że w tym roku, po trudnym sezonie, udowodni swoją wielką wartość sobie i całemu zespołowi. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że bank Santander, przedłużył kontrakt do sezonu 2017 – Stefano Domenicali.

Choć wiele było spekulacji na ten temat, w uroczystości nie wziął udział Robert Kubica, nie padło też na jego temat ani jedno słowo ze strony kierownictwa zespołu Ferrari.