FRANKFURT 2013: HONDA UJAWNIA – NOWY CIVIC TYPE R

Fr 12_Civic_Type

Na konferencji prasowej Hondy zorganizowanej podczas tegorocznego Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie, Manabu Nishimae, prezes Honda Motor Europe, ujawnił pierwsze informacje dotyczące modelu Civic Type R.

Nowa Honda Civic Type R, napędzana turbodoładowanym silnikiem benzynowym z bezpośrednim wtryskiem paliwa, będzie oferować co najmniej 280 KM mocy.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
SALON FRANKFURT 2013


Honda dąży do tego, aby nowy Civic Type R został najszybszym przednionapędowym samochodem na słynnym torze Nurburgring w Niemczech. Samochód pojawi się na rynku dopiero w roku 2015, jednak testy torowe już się rozpoczęły.

– Spędziliśmy ostatnio tydzień na Nurburgring, prowadząc intensywne testy i mogę potwierdzić, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia założonego celu, czego przykładem jest ustanowienie czasu okrążenia zbliżonego do rekordu toru – powiedział Manabu Nishimae.

Fr 15_Civic_Type_R

Producent zaprezentował film zarejestrowany na torze Nurburgring, demonstrujący osiągi i właściwości jezdne testowego egzemplarza Hondy Civic Type R, za kierownicą którego zasiadł Gabriele Tarquini, zawodnik Hondy rywalizujący w wyścigach WTCC (film dostępny pod adresem www.hondanews.eu).

Na targach motoryzacyjnych zadebiutował również nowy model Civic Tourer, który w wersji z silnikiem wysokoprężnym 1,6 l i-DTEC będzie emitował zaledwie 99 gramów CO2 na kilometr (zużycie paliwa: 3,8 l/100 km). Civic Tourer bazuje na zaletach modelu 5-drzwiowego, oferując bagażnik o dużej pojemności i wszechstronność.

– Dla mnie największym atutem tego samochodu jest połączenie funkcjonalności, wszechstronności i sportowego designu. Cały nasz europejski zespół jest dumny z tego, co osiągnęliśmy – powiedział Adrian Killham, lider projektu modelu Civic Tourer.

Fr 17_Civic_Type