FRANKFURT 2013: NOWE TECHNOLOGIE CHEVROLETA

Chevrolet 1_284379

Innowacyjne technologie i łatwa obsługa to najważniejsze cechy radia Chevrolet MyLink. Tej jesieni markat wprowadza dwie nowe wersje systemu o rozbudowanej funkcjonalności, oferujące więcej korzyści.

Kierowca będzie mógł na przykład korzystać z funkcji swojego smartfona lub wybrać indywidualne ustawienia dotyczące jazdy. Radio Chevrolet MyLink, zbudowane w oparciu o 7- lub 8-calowy dotykowy wyświetlacz kolorowy o wysokiej rozdzielczości, daje użytkownikom możliwość korzystania ze specjalistyczny aplikacji, jak również z książki telefonicznej, osobistej listy odtwarzania i galerii zdjęć zapisanych w pamięci przenośnego urządzenia zewnętrznego.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
SALON FRANKFURT 2013


Łączność z urządzeniami takimi jak odtwarzacz MP3, iPod czy iPad zapewnia Bluetooth oraz wejścia USB i AUX.

Podstawowa odmiana opracowanego przez Chevroleta systemu MyLink jest obecnie dostępna w wybranych wersjach modeli Aveo, Trax i Cruze. Radio zostało wyposażone w 7-calowy dotykowy wyświetlacz kolorowy o wysokiej rozdzielczości i umożliwia integrację do pięciu smartfonów jednocześnie.

Podczas Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie Chevrolet zaprezentuje też nowe radio MyLink, oferujące bardziej rozbudowane funkcjonalności. System wyświetla menu w formie ikon na 7-calowym ekranie dotykowym, a oprócz zintegrowanej funkcji rozpoznawania mowy zawiera funkcję syntezy mowy, która umożliwia odsłuchanie wiadomości tekstowych ze smartfona. Z kolei kamera cofania zapewnia lepszą widoczność podczas parkowania.

Chevrolet 2_287413

Nowe radio znajdzie się na pokładzie najnowszych modeli Cruze, Orlando i Camaro. W zależności od modelu, poziomu wyposażenia i rynku, system może zostać rozbudowany o zintegrowaną nawigację satelitarną z mapą całej Europy (przechowywaną na karcie SD).

Inteligentne aplikacje

Użytkownicy systemu Chevrolet MyLink mogą skorzystać z licznych dedykowanych aplikacji na smartfony, jak na przykład aplikacji nawigacyjnej BringGo, oferowanej nabywcom podstawowej wersji radia MyLink. Aplikacja BringGo jest dostępna w sklepach iTunes i Google Play w cenie od 49,99 euro. Trasy przedstawiane są na mapach 3D i wyświetlane na dotykowym ekranie radia MyLink.

BringGo oferuje możliwość przechowywania map w pamięci smartfona. W ten sposób użytkownik ma dostęp do punktów docelowych i wskazówek nawigacyjnych nawet przy ograniczonym sygnale telefonicznym (bez opłat za transfer). Z kolei funkcja przesyłania bieżących raportów na temat ruchu drogowego, która wymaga aktywnego połączenia z Internetem przez smartfona, pozwala zmienić trasę przejazdu w celu ominięcia korków oraz innych utrudnień występujących na drodze.

Użytkownicy korzystający z kompatybilnego iPhone’a z systemem operacyjnym iOS6 mogą zlecić funkcji Siri, czyli inteligentnemu asystentowi, wykonanie wielu różnych zadań. Kierowca może na przykład wykonać aktywowane głosowo połączenie telefoniczne z osobami z listy kontaktów zapisanej w telefonie, odtworzyć utwory muzyczne z biblioteki iTunes lub uzyskać dostęp do kalendarza.

W celu maksymalnego ograniczenia czynników rozpraszających uwagę kierującego, Siri za pośrednictwem trybu Eyes Free umożliwia interakcję użytkownika z jego iPhonem wyłącznie za pośrednictwem komend głosowych i bez podświetlania ekranu urządzenia.

Z kolei dwie darmowe aplikacje TuneIn i Stitcher pozwalają użytkownikowi słuchać lokalnych, międzynarodowych oraz internetowych stacji radiowych lub przesyłać bezpośrednio do samochodu ulubione podcasty użytkownika. TuneIn zapewnia stały dostęp do globalnej sieci 70 tysięcy międzynarodowych stacji radiowych, natomiast Stitcher umożliwia tworzenie własnych spersonalizowanych stacji radiowych, a także pozwala odkrywać nowe programy w oparciu o preferencje użytkownika.

Chevrolet 3_282824

Podobnie jak w przypadku wszystkich wersji radia MyLink, użytkownicy będą mogli zaktualizować system wraz z pojawieniem się nowych, dedykowanych aplikacji.

Corvette Stingray nowy poziom personalizacji

Nowa Corvette Stingray została wyposażona w zaawansowane technologie i funkcje, które potęgują wrażenia z jazdy. Na pokładzie znajduje się też najnowocześniejsze radio Chevrolet MyLink inspirowane wyglądem tabletu.

System obejmuje dwa ośmiocalowe ekrany LCD (z opcją personalizacji wyświetlacza), wejście USB, wejście na karty SD oraz odsuwany centralny ekran, który kryje schowek na zewnętrzne urządzenia.

Ekran znajdujący się ponad zintegrowaną konsolą centralną został wykonany w technologii pojemnościowej i oferuje animowany interface człowiek-maszyna. Ośmiocalowy wyświetlacz LCD umieszczony w tablicy przyrządów został podzielony na funkcje tematyczne „sport”, „tour” i „track”, które można zmieniać za pomocą selektora trybu jazdy – Drive Mode Selector. Każdy tryb został zaprojektowany z uwzględnieniem określonych warunków jazdy, przy czym istnieje możliwość ich konfiguracji poprzez aplikację.

Tryb tour kładzie większy nacisk na multimedia i funkcje informacyjno-rozrywkowe, tryb sport eksponuje osiągi samochodu, wyświetlając duży obrotomierz oraz wybrany bieg, natomiast tryb track oferuje wyścigowy układ wskaźników, obejmujący obrotomierz, kontrolki sygnalizujące optymalny moment zmiany biegu inspirowane stylem Corvette racing oraz wyświetlacz czasu okrążeń.

W sumie zaawansowany wyświetlacz umieszczony w modelu Corvette Stingray przekazuje kierowcy do 69 unikatowych informacji, od interaktywnego licznika osiągów, po temperaturę opon.

Interaktywne stoisko Chevroleta

Odwiedzający stoisko Chevroleta podczas targów motoryzacyjnych w hali numer 9 będą mogli przetestować wszystkie trzy wersje radia zainstalowane w różnych modelach aut. Co więcej, podczas dni prasowych (10 i 11 września 2013 r.) na stoisku obecni będą reprezentanci marek BringGo, Stitcher i TuneIn, którzy wyjaśnią zainteresowanym działanie poszczególnych aplikacji oraz przedstawią ich zalety.