FRANKFURT 2013: PREMIERA SKODY RAPID SPACEBACK

s 1_rapid

Škoda Rapid Spaceback to całkowicie nowy model, pozycjonowany pomiędzy Fabią a Octavią. To kolejny element wielkiej ofensywy marki, w ramach której całkowicie zrewolucjonizowana gama modelowa ma w 2018 roku przynieść wynik półtora miliona sprzedanych samochodów.

– Rapid Spaceback to kamień milowy dla Škody – mówi Winfried Vahland, CEO firmy. Wchodzimy na strategicznie ważny rynek, na którym nasz model ma tak wiele do zaoferowania. To rozwinięcie nowego designu: wyrazisty i pozwalający się wyróżnić styl ze sportowym pazurem, trafi w gusta przede wszystkim młodych osób.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
SALON FRANKFURT 2013


Duży rozstaw osi samochodu, który pojawi się na slonie samochodowym IAA, gwarantuje nie tylko największą w klasie ilość miejsca dla pasażerów z przodu i z tyłu, ale i bardziej sportowy wygląd sylwetki, bliższy smukłemu coupe niż konwencjonalnemu hatchbackowi.

Do słupka B, stylistyka nowego modelu bazuje na koncepcji modelu w wersji sedan. Z tyłu nowy model zaskakuje innowacyjną szybą, zachodzącą na pokrywę bagażnika. Wraz z opcjonalnym, szklanym dachem panoramicznym, ciągnącym się przez całą długość kabiny, tworzą elegancki i oryginalny czarny pas, będący prawdziwą ozdobą tego projektu.

S 2_rapid

Pomimo długości o 18 cm mniejszej od limuzyny, Spaceback zachował wszystkie jej wartości użytkowe i przemyślane rozwiązania, ułatwiające codzienną eksploatację. Auto dysponuje jednym z największych bagażników w swojej klasie – w tym przypadku oznacza to pojemność 415 litrów (1380 l przy złożonej tylnej kanapie).

Rapid Spaceback wyróżnia się wysoką jakością wykonania i wykorzystaniem najnowszej technologii z zakresu bezpieczeństwa i układu napędowego. Każdy egzemplarz wyposażany jest standardowo w 6 poduszek bezpieczeństwa oraz elektroniczne systemy zmniejszające ryzyko kolizji. Samochód można wyposażyć opcjonalnie w światła ksenonowe, czujniki ciśnienia opon, światła przeciwmgłowe z funkcją doświetlania zakrętów i system wspomagania ruszania pod wzniesienia.

Pod maską tego modelu znajdziemy jeden z sześciu silników, które przekonują dynamiką i oszczędnością zużycia paliwa. Znana z wersji czterodrzwiowej gama o rozpiętości mocy 75 – 122 KM, zostaje wzbogacona o silnik 1.6 TDI/90 KM. Powszechnie ceniona za swoją wydajność jednostka, jest też sercem wersji Greenline, odznaczającej się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa: zaledwie 3,8 l/100 km w cyklu mieszanym.

Premiera Škody Rapid Spaceback odbędzie się na wrześniowych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

S 3_rapid