FRANKFURT 2015: NOWA ASTRA SPORTS TOURER

Astra Sports Tourer

Firma Opel prezentuje na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym IAA we Frankfurcie (17–27 września) aż dwa nowe modele.

Pierwszej prezentacji Astry nowej generacji w wersji hatchback przed nie tylko europejską publicznością towarzyszy premiera Astry Sports Tourer, która zadebiutuje na najważniejszych targach motoryzacyjnych Motor Show na świecie.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

FRANKFURT 2015


 

Najmłodszy przedstawiciel klasy kompaktowej z nadwoziem kombi wyposażony jest w wyznaczające trendy rozwiązania, te same, co wersja pięciodrzwiowa. Astra Sports Tourer oparta jest na zupełnie nowej, lekkiej architekturze pojazdu i waży nawet do 200 kilogramów mniej od poprzedniczki.

O-Astra-S2

Astra kombi będzie również napędzana silnikami najnowszej generacji, dzięki którym samochód jest bardziej dynamiczny, elastyczny i dostarcza więcej przyjemności z jazdy. Jednocześnie ograniczono zużycie paliwa. Już wkrótce w Niemczech rozpocznie się przyjmowanie zamówień wersję, która będzie oferowana z systemem Opel OnStar i nowymi systemami multimedialnymi IntelliLink, zapewniającymi kompleksową łączność.

Samochód jest również wyposażony w liczne systemy podnoszące bezpieczeństwo i wspomagające kierowcę.

Efektywna konstrukcja

Podobnie jak wersja pięciodrzwiowa, wersja kombi oferuje nowy poziom: jest bardziej wydajna, lżejsza i bardziej dynamiczna. Osłona chłodnicy z nowo zaprojektowaną podwójną chromowaną listwą z logo Opla oraz reflektory zlewają się w graficzną całość.

O-Astra-S3

Delikatnie zakrzywiona i opadająca linia dachu optycznie wydłuża sylwetkę. Efekt ten został dodatkowo podkreślony przedzielonym słupkiem C. Tył nadwozia utrzymany w stylu sportowej elegancji jest jednocześnie bardzo funkcjonalny.

Najnowsza generacji Astry kombi ma takie same wymiary zewnętrzne jak odchodzący model — długość 4702 mm, szerokość 1871 mm (po złożeniu bocznych lusterek) i wysokość 1499 mm — a jednak oferuje więcej miejsca w przedziale pasażerskim i bagażniku. Przestrzeń nad głową kierowcy powiększyła się natomiast o 26 milimetrów, a osoby podróżujące z tyłu mają o 28 milimetrów więcej miejsca na nogi. Pojemność bagażnika wzrosła do 1630 litrów.

Klapę bagażnika można otworzyć bezdotykowo. Auto wyposażono w tylną kanapę opcjonalnie składaną w proporcji 40/20/40, umożliwiającą elastyczne powiększenie przestrzeni bagażowej.

o_astra_s4

W bezpiecznym zamocowaniu przewożonego bagażu oraz utrzymaniu porządku w bagażniku pomagają opcjonalne akcesoria FlexOrganizer, takie jak boczne relingi, siatki dzielące przestrzeń i różne elementy mocujące.

Silniki

Silniki wysokoprężne i benzynowe od 1.0 do 1.6 litra rozwijają moc od 70 kW/95 KM do 147 kW/200 KM. Nowy motor 1.6 ECOTEC Direct Injection Turbo (200 KM), który zadebiutuje na targach IAA, pozwala wygenerować imponujące 300 Nm momentu obrotowego (z funkcją overboost). Zapewnia świetne osiągi przy optymalnym zużyciu paliwa.

Innowacyjne technologie

Inteligentne matrycowe reflektory LED IntelliLux umożliwiają stałą jazdę na światłach drogowych poza terenem zabudowanym. System automatycznie wyłącza poszczególne moduły diodowe tak, aby wiązka światła omijała pojazdy nadjeżdżające z przeciwka lub poprzedzające. Dalsze wsparcie kierowcy oferują systemy współpracujące z przednią kamerą Opel Eye najnowszej generacji. Są to między innymi bardziej kompleksowy i precyzyjny system rozpoznawania znaków drogowych oraz wskaźnik utrzymania pasa ruchu. Alarm przedkolizyjny z systemem hamowania może doprowadzić nawet do całkowitego zatrzymania pojazdu (do 40 km/h).

O-Astra-S5

We wnętrzu można znaleźć system Opel OnStar. W ofercie pojawią się także dwa nowe systemy multimedialne IntelliLink. Najnowsza generacja tego systemu jest kompatybilna z Apple CarPlay i Android Auto. Nowe ergonomiczne fotele klasy premium z certyfikatem AGR zapewniają dodatkowy komfort dzięki regulacji podparcia bocznego oraz funkcjom masażu, wentylacji i pamięci ustawień.

Pasażerowie podróżujący z tyłu również mogą liczyć na wyższy komfort dzięki opcjonalnemu ogrzewaniu skrajnych siedzeń.

Na Astrę Sports Tourer przypada około 30 procent sprzedaży modelu Astra w Europie. W Niemczech zamówienia na nową Astrę Sports Tourer będą przyjmowane od 10 października 2015 roku. Później Astra w tej odmianie będzie dostępna także w innych krajach.