FRANKFURT 2019: HYUNDAI MOTORSPORT JUŻ TEŻ ELEKTRYCZNY

hyundai-motorsp1

We wrześniu, podczas dnia prasowego na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie Hyundai Motorsport zapowiada premierę nowego samochodu wyścigowego.

Będzie to zwieńczenie prac nad pierwszym w historii autem o napędzie elektrycznym, który wprowadzi firmę w nową erę rywalizacji.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

FRANKFURT 2019


 

Samochód został zaprojektowany i zbudowany w siedzibie firmy Hyundai Motorsport w Alzenau w Niemczech.

Hyundai Motorsport, od czasu powstania w 2012 roku zyskał ugruntowaną pozycję w rajdach i wyścigach samochodowych. Zespół WRC, w bieżącym już szóstym sezonie obecności, prowadzi w klasyfikacji producentów.

Producent może również poszczycić się sukcesami działu Customer Racing, założonego we wrześniu 2015 roku, który opracował samochody i20 R5, i30 N TCR i Veloster N TCR. Odnoszą one zwycięstwa i zdobywają mistrzostwa w wielu seriach sportów motorowych na całym świecie.

Elektryfikacja to kolejny krok w rozwoju firmy. Pierwsze zwiastuny nowego samochodu jeszcze przed oficjalną premierą będzie można zobaczyć w filmach opublikowanych na kanałach społecznościowych Hyundai Motorsport.

Podobnie jak cała branża motoryzacyjna, sport motorowy w ostatnich latach również rozwija się w kierunku technologii hybrydowej i elektryfikacji, wprowadzając serie elektryczne i hybrydowe oraz nowe przepisy.

Nowy rozdział otwarty przez Hyundai Motorsport oddaje możliwości firmy w zakresie łączenia ekologicznych technologii z samochodami o wysokich osiągach oraz niezmienną pasję do sportów motorowych.

– W Hyundai Motorsport nadchodzi nowa era. Przez wiele miesięcy zespół w Alzenau ciężko pracował nad nowym samochodem elektrycznym i wkrótce będziemy mogli podzielić się owocami naszej pracy. Ten projekt to naturalny krok firmy Hyundai w rozwoju w obszarze sportów motorowych, ściśle łączący bieżące trendy i innowacje zachodzące w przemyśle motoryzacyjnym. Już na początku września, podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie ujawnimy szczegóły przedsięwzięcia – powiedział Andrea Adamo, Dyrektor Zespołu Hyundai Motorsport.