FRANKFURT 2019: NOWE RENAULT CAPTUR CZYLI HYBRYDOWY SUV

renault_captur1

Podczas salonu samochodowego IAA Frankft Motor Show na stoisku Renault zaprezentowany został po raz pierwszy nowy model Captur.

Odsłonili go Thierry Bolloré, dyrektor generalny Grupy Renault i Laurens van den Acker, dyrektor ds. designu przemysłowego.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

FRANKFURT 2019


 

renault_captur2

To najnowsza generacja samochodu, który doskonale sprawdził się na rynku miejskich SUV-ów. Sprzedano już 1,5 miliona sztuk tego modelu w ponad 90 krajach. Nowy model jest bardziej uniwersalny, o większych możliwościach personalizacji i wyższym poziomie bezpieczeństwa oraz atrakcyjnej stylistyce. Te atuty pomogą Capturowi w realizacji światowych ambicji, zwłaszcza na rynku chińskim.

– We wnętrzu mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją, a stylistyka nadwozia przeszła głęboką transformację. Nowy Captur oferuje też większe możliwości personalizacji. Dla Renault absolutnym priorytetem jest komfort i łatwość użytkowania samochodu. Tu mamy więcej jakości, więcej technologii i więcej SUV-a: nowy Captur to 100-procentowy Captur, a nawet więcej – przekonywał Laurens van den Acker, dyrektor ds. designu przemysłowego Renault

2renault_captur4

renault_captur3

Druga generacja pokazywanego na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie modelu, zbudowana na najnowszej modułowej platformie Aliansu, wpisuje się w potrzeby mobilności jutra i proponuje technologie:
– multimedialne i mobilne Easy Connect, z ofertą mobilnych usług i najnowszym systemem multimedialnym Renault Easy Link;
– Easy Pilot – Asystent jazdy w korku i na autostradzie (drugi poziom jazdy autonomicznej według SAE);
– elektryfikacji z napędem hybrydowym E-Tech plug-in.

renault_captur5

– W 2020 roku nowe auto będzie pierwszym modelem z napędem hybrydowym plug-in w tej kategorii. Opracowaliśmy unikatowy system przenoszenia napędu dostosowany do napędu hybrydowego oraz technologię zarządzania energią wywodzącą się wprost z rozwiązań stosowanych w Formule 1. W Renault chcemy, żeby technologie i innowacje były przystępne dla klientów. Tak było w przeszłości i taka będzie nasza przyszłość – powiedział Thierry Bolloré, dyrektor generalny Grupy Renault.

renault_captur6