FRANKFURT 2019: OPEL STAWIA NA ELEKTRYCZNOŚĆ – MÓWI SZEF

opel-iaa-1

Podczas międzynarodowego salonu samochodowego IAA Frankfurt Motor Show stoisko Opelhaus 120 otworzył szef firmy, Michael Lohscheller.

Producent stawia na elektryczność — dyrektor ogłosił zapowiedzi dotyczące elektrycznej ofensywy w segmencie lekkich pojazdów użytkowych oraz przedstawił światowe premiery.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

FRANKFURT 2019


 

opel-iaa-2

Oszczędny nowy Opel Corsa, elektryczna Corsa‑e z napędem akumulatorowym oraz Corsa‑e Rally debiutują we Frankfurcie wraz z pierwszą hybrydą plug‑in marki, czyli Grandlandem X Hybrid4 z napędem na cztery koła i układem silników o łącznej mocy do 221 kW (300 KM przy zużyciu paliwa w cyklu mieszanym 1,4- 1,3 l/100 km wg WLTP i emisji CO2 32-29 g/km).

Na targach motoryzacyjnych w Frankfurcie po raz pierwszy prezentowane również są: nowa Astra w wersji pięciodrzwiowej oraz kombi Sports Tourer. Emituje niespełna 100 gramów CO2 na kilometr przy niskim współczynniku oporu aerodynamicznego 0,26. Kolejną premierą na niemieckich targach jest Zafira Life z miejscami nawet dla dziewięciu osób.

opel-iaa-3

– Przez 120 lat produkcji samochodów Opel zawsze łączył niemiecką myśl techniczną z pasjonującym wzornictwem, udostępniając pionierskie technologie i innowacje szerokiej rzeszy użytkowników. To samo podejście dotyczy dziś elektrycznej mobilności — dlatego firma wybrała Corsę, swój najpopularniejszy model, aby dzięki niemu elektryczne samochody przestały być wreszcie rozwiązaniem wyłącznie niszowym – mówił na rozpoczynającej salon konferencji prasowej Michael Lohscheller.

Chodzi zresztą nie tylko o samochody do codziennego użytku, ale także o pojazdy wykorzystywane w sporcie motorowym, takie jak zupełnie nowa Corsa‑e Rally. Opel zaoferuje samochód elektryczny z zasilaniem akumulatorowym prywatnym zespołom rajdowym począwszy od przyszłorocznej edycji ADAC Opel e‑Rally Cup.

Opel Astra Sports Tourer

– Opel będzie trwale rentowny, globalny i elektryczny. Do 2024 roku wszystkie modele Opla będą dostępne w wersji zelektryfikowanej. Samochody z napędem elektrycznym będą miały szczególne znaczenie na ostatnim odcinku dostaw w strefach miejskich, gdzie będą wykorzystywane na przykład przez firmy świadczące usługi transportowe. Dlatego mam przyjemność ogłosić, że Combo Life, Combo Cargo i Zafira Life zostaną zelektryfikowane już w 2021 roku. Elektryczna wersja Vivaro pojawi się w przyszłym roku – dodał dyrektor Lohscheller.

Kluczową rolę w dalszym rozwoju elektrycznej mobilności ma do spełnienia zwłaszcza Opel Zafira Life.

opel-iaa-6

– Opel ma wieloletnie doświadczenie w rozwijaniu technologii ogniw paliwowych, dlatego zespół z Rüsselsheim został wyznaczony przez Groupe PSA na globalne centrum kompetencji w zakresie pojazdów zasilanych wodorem i ogniwam paliwowymi. Pierwsza generacja Zafiry była już wykorzystywana jako platforma technologiczna dla napędów HydroGen od 1 do 3. Kontynuujemy tę tradycję: Zafira Life będzie pierwszym modelem marki Opel z zespołem napędowym zasilanym ogniwami paliwowymi nowej generacji – zapowiedział Michael Lohscheller.

Targi motoryzacyjne IAA we Frankfurcie potrwają do 22 września. Publiczność będzie mogła oglądać z bliska nowe samochody i rozwiązania codziennie w godzinach od 9:00 do 19:00.

opel-iaa-7