FRANKFURT 2019: PIERWSZY SZKIC MODELU HYUNDAI i10

hyundai-i10-1

Światowa premiera nowej generacji modelu Hyundai i10 planowana jest podczas Targów Motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie we wrześniu.

Producent zaprezentował właśnie pierwszy szkic nowego samochodu. Daty wprowadzenie na rynek jak na razie nie podano.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Najnowszy model z gamy „i” koreańskiego producenta cechuje dynamiczny wygląd, który podkreślają kontrasty między miękkimi powierzchniami i ostrymi liniami. Proporcje nowego modelu zostały zdefiniowane na nowo. Zmianie uległy wymiary: szerokość, wysokość i rozmiar kół, dzięki czemu samochód zyskał energetyczny i zwinny wygląd.

Nowy Hyundai i10 wyróżnia się wśród samochodów segmentu A młodzieńczym i dynamicznym designem. Sportowy charakter akcentuje szeroki grill z wkomponowanymi światłami do jazdy dziennej. Trójkątne przetłoczenia podkreślają szerokość i sylwetkę samochodu, a także poprawiają jego aerodynamikę. Charakterystyczny słupek C w kształcie litery X wyróżnia się z daleka i przyciąga wzrok do zamontowanego na nim logotypu marki.

Nowy Hyundai i10 będzie wyposażony w szereg rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa oraz łączności. Blue Link, Apple Car Play, Android Auto, bezprzewodowe ładowanie smartfona oraz kamera cofania pozwolą na czerpanie przyjemności z jazdy.

System ostrzegania przed kolizjami czołowymi (FCA) używa przedniego czujnika radarowego do wykrywania nie tylko samochodów, ale także pieszych i rowerzystów. Nowe auto jest standardowo wyposażone w asystenta utrzymywania pasa ruchu (LKAS) oraz system monitorujący poziom koncentracji uwagi kierowcy (DAA).

Kierowcy i10, który odsłonięty zostanie podczas salonu samochodowego Frankfurt Motor Show mogą także dodać jako opcję asystenta świateł drogowych (HBA).