FRANKFURT: OPEL – CZTERY ŚWIATOWE PREMIERY

Głównym wydarzeniem dla Opla podczas 64. międzynarodowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie będą cztery światowe premiery. Na swoim nowo zaprojektowanym stoisku Opel po raz pierwszy zaprezentuje nową Astrę GTC compact coupé, wszechstronną Zafirę Tourer oraz kompaktowego vana Combo kolejnej generacji.

Główną atrakcją podczas konferencji prasowej będzie odsłonięcie nowego eksperymentalnego samochodu, który stawia mobilność w zupełnie nowym świetle. Ponadto będzie można również zobaczyć produkowaną seryjnie Amperę, elektryczny samochód przeznaczony do codziennego użytku, który już wkrótce wejdzie do sprzedaży.


Zobacz także:
SALON SAMOCHODOWY FRANKFURT 2011 – WSZYSTKIE SAMOCHODY


Astra GTC, Zafira Tourer i Combo po raz pierwszy w centrum uwagi

Zapierająca dech w piersiach stylistyka nowej Astry GTC obiecuje niezwykłą dynamikę jazdy. Dzięki wysokiej jakości zaawansowanemu technicznie przedniemu zawieszeniu (HiperStrut), kompaktowe coupé Opla zapewnia najwyższą precyzję w czasie jazdy. W momencie rozpoczęcia sprzedaży dostępna będzie gama silników benzynowych i wysokoprężnych o mocy od 88 kW/120 do 132 kW/180 KM.

Nowa Zafira Tourer, dzięki całkowicie nowej koncepcji ustawienia siedzeń Flex7, ustala nowe standardy pod względem wszechstronności i atmosfery wnętrza. Ten „salon na kołach” wprowadza do segmentu samochodów typu monocab wartości i właściwości rodem z Insigni, innowacyjne technologie oraz nowoczesną i dynamiczną stylistykę.

Nowe Combo to wszechstronny samochód osobowy i van nadający się do pracy i wypoczynku z rodziną. Dostępny będzie w sześciu wersjach silnikowych: z czterema jednostkami wysokoprężnymi, jedną benzynową i jedną zasilaną gazem ziemnym (CNG). Kompaktowe Combo kolejnej generacji dostępne jest w wersji z pięcioma lub siedmioma siedzeniami, z dwoma rozstawami kół oraz z nadwoziem przeszklonym lub typu van.

Elektryczna Ampera już wkrótce dostępna w sprzedaży

Ampera to pierwszy elektryczny samochód europejskiego producenta, pozwalający na podróż w dowolne miejsce w każdej chwili, który pod koniec roku dostępny będzie w salonach. Samochód ten idealnie pasuje do motto tegorocznych międzynarodowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, które brzmi „Zukunft serienmäßig”, co można przetłumaczyć jako „Przyszłość dostępna jako standard”.

Elektryczną jednostkę o mocy 111 kW/150 KM zasila litowo-jonowy akumulator umożliwiający zużycie 16 kWh. W zależności od techniki jazdy, terenu i temperatury zapewnia on od 40 do 80 km jazdy na zasilaniu elektrycznym, przy zerowym poziomie emisji CO2, co w zupełności wystarcza większości kierowców w Europie do codziennej jazdy.

Dzięki dodatkowemu silnikowi wydłużającemu zasięg, można przejechać ponad 500 km bez konieczności zatrzymywania się na stacji paliw. Od sierpnia bieżącego roku moduł rezerwacyjny Opla Ampera działa również w Polsce.

Siedem nowych modeli z serii ecoFlex – od Agili po Insignie

We Frankfurcie zadebiutuje siedem nowych modeli Opla z serii ecoFlex, które pod względem zużycia paliwa i emisji CO2 należą do grona najlepszych w swojej klasie: Agila 1,0 (benzyna, 109 g/km CO2), Meriva 1,3 CDTI (109 g/km CO2), Astra 1,7 CDTI (99 g/km CO2), Insignia 1,4 Turbo (benzyna, 134 g/km CO2) i Insignia 2,0 CDTI (115 g/km CO2) – jak również wersje ecoFlex premierowej Astry GTC i Zafiry Tourer.

Obecnie wiele spośród ponad 60 dostępnych już wariantów ecoFlex wyposażonych jest w technologię Start/Stop. Opracowany przez Opla system Start/Stop, do wiosny 2012 roku dostępny będzie w 34 wersjach silnikowych.