FRANKFURT: SKODA MISSION L – GOTOWY MODEL

Jednym z ważnych modeli producenta z Mlada Boleslav ma stać się w przyszłości tani sedan. Prawie gotową do produkcji wersję Skody Mission zobaczymy już za tydzień podczas IAA 2011 we Frankfurcie nad Menem.

Tym razem pokazany będzie jeszcze model studyjny, który wystąpi właśnie pod nazwą Skoda MissionL. Wtajemniczeni twierdzą, że jest to już wersja produkcyjna.

Rozpoczęcie seryjnej produkcji liftbacka zaplanowano na połowę 2012 roku, a oficjalna premiera odbędzie się na początku marca podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie. Auto to będzie sprzedawane w Europie, Rosji i Chinach. Nieco zmienioną wersję, a więc typowy sedan, otrzymają Indie.

Model studyjny Skoda MissionL ukazuje kierunek rozwoju marki. Producent zamierza w ciągu najbliższych trzech lat co sześć miesięcy wprowadzać do produkcji nowy model.


Zobacz także:
SALON SAMOCHODOWY FRANKFURT 2011 – WSZYSTKIE SAMOCHODY


Jeszcze w tym roku rozpocznie się produkcja kompaktowego sedana w Indiach. Od 2013 roku w Chinach będzie produkowany model Yeti, a także przy współpracy z Shanghai Volkswagen planowane jest uruchomienie nowego modelu kompaktowego. Natomiast w ostatnim kwartale 2012 roku w Niżnym Nowogrodzie rozpocznie się montaż Yeti przeznaczonego na rynek rosyjski.

W 2018 roku Skoda Auto zamierza produkować i sprzedawać 1,5 mln samochodów.