FULDA: NOWA OPONA LETNIA ECOCONTROL HP

Fulda wprowadza oponę letnią z segmentu High Performance, czyli do samochodów o wysokich osiągach. Fulda EcoControl HP jest odpowiedzią na bardzo dynamiczny rozwój tego segmentu rynku.

EcoControl dzięki zaawansowanym technologiom (system AquaFlow, bieżnik EcoTread, nowoczesna mieszanka gumowa na bazie krzemionki) opona może pochwalić się krótką drogą hamowania zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni. Zastosowane w oponie technologie przyczyniają się również do uzyskiwania mniejszych oporów toczenia, a tym samym do redukcji zużycia paliwa.

Oponę poddał szczegółowym testom niezależny Instytut Badawczy TÜV SÜD Automotive, uzyskując bardzo dobre rezultaty („dobrze zrównoważona opona wysokich osiągów”). Opona ta spełnia wysokie wymagania, o czym świadczą wyniki testów: dobre rezultaty z zakresu hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, jak i parametry w obszarze oporów toczenia.

Osiągi

Fulda EcoControl HP to połączenie ekonomiki z bardzo dobrą kontrolą nad pojazdem podczas jazdy. Nowoczesna konstrukcja opony zapewnia większą powierzchnię kontaktu opony z podłożem w czasie hamowania (bloki bieżnika ‘rozpłaszczają’ się), co przekłada się na skrócenie drogi hamowania na suchej nawierzchni nawet o 5 proc. Mieszanka gumowa bieżnika na bazie krzemionki zapewnia dobre parametry trakcyjne, a zwiększona liczba krawędzi wraz z systemem kanalików AquaFlow gwarantują skuteczne odprowadzanie wody spod czoła opony. Droga hamowania na mokrej nawierzchni została skrócona o 9 proc.

Wzmocniona konstrukcja EcoControl HP umożliwia prowadzenie samochodu przy wysokich prędkościach. Bieżnik EcoTread w połączeniu z nowoczesną mieszanką gumową przyczyniają się do redukcji oporów toczenia o 9 proc, a tym samym do zmniejszenia zużycia paliwa.

– Wprowadzenie nowej opony Fulda EcoControl HP to kolejny dowód na to, że dotrzymujemy obietnic i oferujemy wysokiej jakości, solidne oraz niezawodne opony w przystępnych cenach. Nowa opona letnia Fulda została opracowana z uwzględnieniem ciągle zmieniających się warunków pogodowych na drodze, w tym coraz częściej zdarzających się opadów deszczu w okresie letnim w Europie. Uważamy jednocześnie, że efektywna kosztowo opona nie musi oznaczać kompromisów w sferze jakości. EcoControl HP to osiągnięcie niemieckich inżynierów zapewniające kierowcom poczucie pewności podczas jazdy – powiedział Radosław Bółkowski, Dyrektor Dywizji Opon Osobowych Grupy Goodyear dla Polski, Ukrainy i Mołdawii.