GARMIN: GPSMAP 64 – NOWA GENERACJA URZĄDZEŃ

GPSMAP 64, Standard View, UNTIED STATES

Garmin prezentuje nową generację ręcznych wytrzymałych urządzeń nawigacyjnych GPSMAP 64, wyposażonych w dodatkowe możliwości lokalizacyjne, łączność bezprzewodową i podwójny system zasilania.

Bazują one na serii GPSMAP 62, wzbogacając ją o nowe możliwości. Aby jeszcze dokładniej określać położenie, nawigacje z serii GPSMAP 64 korzystają zarówno z satelit GPS, jak i GLONASS. Zostały także wyposażone w antenę quad helix, zoptymalizowany jasny wyświetlacz czytelny nawet w pełnym słońcu, podwójny system zasilania oraz łączność bezprzewodową, zwiększającą możliwości komunikacyjne przy użyciu technologii Live Track i Smart Notifications.


Zobacz także:
GPS / AUDIO
NAWIGACJA GARMIN


– GPSMAP 64 jest idealnym urządzeniem dla wymagających entuzjastów spędzenia wolnego czasu poza domem bez względu na to, czy jest to ich pierwsze ręczne urządzenie GPS, czy też produkty firmy Garmin już wcześniej towarzyszyły im w terenie. Seria GPSMAP 64 jest połączeniem najnowszych rozwiązań Garmin i komfortu korzystania z urządzenia, które użytkownicy już dobrze znają i cenią – mówi Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska.

Odbiornik GPS i GLONASS i antena quad helix zwiększają możliwości lokalizacyjne urządzeń GPSMAP 64. Dzięki temu można szybko i precyzyjnie określić swoją pozycję, nawet w osłoniętych, gęsto zalesionych miejscach czy głębokich dolinach. Włączenie w zakres urządzenia satelity GLONASS pozwala na określenie pozycji użytkownika przeciętnie około 20 proc. szybciej niż przy użyciu samego sygnału GPS.

GPSMAP 64, Standard View, UNTIED STATESSeria GPSMAP 64 to trzy różne, bardzo wytrzymałe i wodoodporne (IPX7) modele dostosowane do różnych outdoorowych aktywności. Podstawowy model GPSMAP 64 posiada jasny 2,6-calowy kolorowy wyświetlacz typu „transflective”, czytelny nawet w pełnym słońcu, obsługiwany za pomocą przycisków. Model GPSMAP 64s wyposażony jest ponadto w zaawansowane czujniki – wysokościomierz barometryczny i 3-osiowy elektroniczny kompas – dla uzyskania jeszcze lepszej orientacji w terenie. Pozwala również na uzyskanie bezprzewodowej łączności i transfer danych do innych kompatybilnych ręcznych urządzeń Garmin oraz aplikacji mobilnych, a także na korzystanie z technologii Smart Notification. Po sparowaniu GPSMAP 64s z kompatybilnym iPhone’m (4s lub nowszym) użytkownicy mogą odbierać pocztę elektroniczną, smsy oraz powiadomienia bezpośrednio z poziomu nawigacji. Wraz z modelem GPSMAP 64s użytkownik otrzymuje także bezpłatną roczną subskrypcję usługi BirdsEye Satellite Imagery. Urządzenia z serii GPSMAP 64 są kompatybilne z wieloma rodzajami map, dzięki czemu sprawdzą się zarówno na szlaku (mapy topograficzne) jak i na wodzie (BlueChart g2), czy podczas podróży samochodem (City Navigator NT). Urządzenia GPSMAP 64 i 64s zostały wyposażone w 4 GB pamięci wewnętrznej i gniazdo kart micro SD, które pozwala na przechowywanie dodatkowych map i danych.

Najwyższy model z serii, GPSMAP 64, oprócz wymienionych funkcji posiada także preinstalowaną rekreacyjną mapę Europy, dzięki czemu można znaleźć interesujące miejsca, podając nazwę lub pobliski punkt, oraz uzyskać dostęp do opisów roślinności, ukształtowania terenu i sieci ścieżek na danym obszarze. 8 GB pamięci wewnętrznej i gniazdo kart micro SD zapewniają wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie map, śladów czy informacji o skrzynkach geocachingowych.

Urządzenia z serii GPSMAP 64 są zgodne z formatem Garmin Custom Maps, który umożliwia przekształcenie papierowych i elektronicznych map do postaci, w której można je bezpłatnie pobrać do urządzenia. Posiadają zoptymalizowany podwójny system zasilania – standardowe baterie AA oraz zestaw NiMH, który można ładować po wyczerpaniu (sprzedawany osobno). Dodatkowo, seria GPSMAP 64 posiada wbudowaną pamięć (4 GB w 64/64s i 8 GB w 64st) oraz czytnik kart micro SD, na której można przechowywać dodatkowe dane oraz mapy.

Modele GPSMAP 64s oraz 64st są kompatybilne z mobilną aplikacją BaseCamp – bezpłatnym oprogramowaniem, które umożliwia planowanie podróży, przygotowanie punktów i tras na szlaku z wykorzystaniem map Garmin. Dzięki aplikacji Garmin Connect, użytkownik zyskuje dostęp do funkcji takich jak LiveTrack, która pozwala zaprosić przyjaciół czy rodzinę, by śledzili jego działania w czasie rzeczywistym. Poprzez zastosowanie modułu ANT+, modele GPSMAP 64s i 64st są także kompatybilne z opcjonalnymi zewnętrznymi czujnikami takimi jak czujnik temperatury tempe, czujnik kadencji czy tętna. Dodatkowo, dzięki ANT+, modele GPSMAP 64s i GPSMAP 64st mogą posłużyć do zdalnego sterowania kamerą sportową VIRB i VIRB Elite.

Nowa seria GPSMAP 64 będzie dostępna w sprzedaży od lutego 2014 r. w sugerowanych cenach detalicznych: GPSMAP 64 – 299 euro, GPSMAP 64s –499 euro, GPSMAP 64st – 469 euro.