GARMIN: HUD CZYLI NAWIGACJA NA SZYBIE AUTA

Garmin 1_HUD

Garmin udostępnia rozwiązanie, które znacznie ułatwi kierowcom korzystanie ze smartfonów wyposażonych w aplikację do nawigacji. Dzięki Garmin HUD będą mogli oni poczuć się jak za sterami myśliwca i wyświetlać wskazówki nawigacyjne bezpośrednio na szybie samochodu.

HUD (Head-Up Display) to innowacyjny sposób prezentacji informacji. Dane do systemu przekazywane są bezprzewodowo za pomocą technologii Bluetooth ze smartfonów z uruchomioną aplikacją Garmin StreetPilot lub Navigon.


Zobacz także:
GPS / AUDIO
NAWIGACJA GARMIN


Urządzenie jest w pełni kompatybilne z smartfonami wyposażonymi w moduł Bluetooth i pracującymi pod kontrolą systemów iOS, Android lub Windows Phone 8.

Garmin HUD oferuje wygodny dostęp do znacznie większej ilości danych bez odwracania uwagi kierowcy od drogi. Wyświetlane informacje umożliwiają intuicyjny i bezpieczny przejazd nawet przez najbardziej rozbudowane węzły komunikacyjne. Za pomocą HUD kierowca informowany jest o odległości do kolejnego zakrętu, aktualnej prędkości, ograniczeniach prędkości czy przybliżonym czasie przybycia do wyznaczonego celu. Ponadto system wyświetla wskazówki które pozwolą zająć właściwy pas ruchu oraz alarmy sygnalizujące przekroczenie dozwolonej prędkości.

Garmin 2_HUD_3

HUD ostrzega również o potencjalnych utrudnieniach w ruchu drogowym oraz o możliwej lokalizacji fotoradaru . Kierowcy docenią też system automatycznego dostosowywania poziomu jasności wyświetlanych danych do warunków zewnętrznych, dzięki czemu prezentowane informacje są czytelne zarówno w słoneczny dzień jak i w nocy.

Praktycznym uzupełnieniem wizualnej nawigacji są komendy głosowe odtwarzane za pomocą głośnika wbudowanego w nawigacji/ smartfonie lub systemu audio samochodu (komunikacja via Bluetooth)1. W trakcie odczytywania komend głosowych muzyka przesyłana bezpośrednio ze smartfona do samochodowego systemu audio jest automatycznie wyciszana. Ponadto HUD umożliwia wyświetlanie informacji nawigacyjnych także w trakcie prowadzenia rozmów telefonicznych.

Najnowsze rozwiązanie Garmin HUD jest proste w instalacji i konfiguracji. Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy wyświetlaniem informacji na przedniej szybie lub na dołączonym przezroczystym ekranie podłączonym bezpośrednio do systemu HUD.

HUD będzie dostępny w sprzedaży jeszcze tego lata w sugerowanej cenie brutto 149 euro.

Aplikacje Garmin StreetPilot i Navigon to rozbudowane możliwości nawigacyjne dla smartfonów, które oferują m.in. dostęp do szerokiej bazy map, asystenta pasa ruchu, ostrzeżeń o ograniczeniach prędkości, informacji drogowych oraz wielu innych funkcji.