GARMIN: LIMITOWANA WERSJA DACIA DUSTER

Garmin, dostawca urządzeń bazujących na nawigacji satelitarnej, informuje o nowej umowie partnerskiej z Renault – właścicielem marki Dacia. W ramach nawiązanej współpracy została przygotowana wyjątkowa limitowana edycja samochodu – Dacia Duster Garmin.

Nowatorskie podejście i doświadczenie obu firm zaowocowało modelem, który wyróżnia się wysoką jakością wykonania, połączoną z innowacyjnością i funkcjonalnością.

– Cieszymy się, mogąc ogłosić partnerstwo pomiędzy Garmin i Dacia. Dacia to producent samochodów, z którym współdzielimy te same wartości: solidność, prostotę oraz doskonały współczynnik wydajności do ceny. Limitowana edycja Duster Garmin wykorzystuje najlepsze rozwiązania i technologie GPS zastosowane w modelu nüvi 2595LMT. Jest to pierwszy krok we współpracy z marką Dacia, który dobrze oddaje naszą ścisłą współpracę z ekipą Renault-Dacia – mówi Marc Douay, Business Development Manager, odpowiedzialny za współpracę obu firm we francuskim oddziale Garmin.

Jako podstawę do stworzenia limitowanej edycji Dacia Duster Garmin, firma Renault wybrała system nawigacyjny Garmin nüvi 2595LMT. Model ten wyposażony jest w duży ekran o przekątnej 5″ (12,7 cm) i oferuje m.in. kompletne mapy drogowe Europy, które swoim zasięgiem obejmują aż 45 krajów. Dodatkowo Garmin zapewnia bezpłatne, kwartalne aktualizacje map, dożywotnio dla danego produktu. Użytkownicy Dacia Duster Garmin, za pomocą odbiornika RDS-TMC, otrzymają także dostęp do aktualnych informacji drogowych, w tym danych o utrudnieniach w ruchu oraz sugerowanych trasach alternatywnych.

Inną zaletą nüvi 2595LMT jest wbudowany system rozpoznawania mowy, umożliwiający podanie celu podróży za pomocą głosu. Dzięki temu kierowca nie rozprasza się i może skupić całą swoją uwagę na drodze, co wpływa znacząco na poprawę bezpieczeństwa jazdy. Ponadto zintegrowany moduł Bluetooth pozwala zamienić nüvi 2595LMT w funkcjonalny system głośnomówiący, współpracujący z telefonami komórkowymi i smartfonami oraz obsługiwany za pomocą intuicyjnego interfejsu dotykowego.

Design oparty na modelu Dacia Duster Ambiance, dwie eleganckie wersje kolorystyczne – szara platyna i perłowa czerń oraz doskonała jakość wyposażenia sprawiają, że limitowana edycja Garmin spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Z zewnątrz samochód zwraca uwagę masywną, terenową sylwetką, wzmocnionymi elementami nadwozia, szesnastocalowymi stalowymi obręczami kół oraz chromowaną rurą wydechową.

Bezkompromisowe jest również wyposażenie wewnętrzne pojazdu. Rozbudowana konsola centralna oraz elementy dodatkowego wyposażenia, takie jak dywaniki podłogowe czy specjalne wykończenia nawiewu powietrza, podkreślają wyjątkowość edycji limitowanej Dacia Duster Garmin. Obecność Garmina podkreślają dodatkowo logotypy umieszczone wewnątrz i na zewnątrz pojazdu.

Dział motoryzacyjny OEM Garmin oferuje szeroki wachlarz kompleksowych rozwiązań przeznaczonych dla przemysłu samochodowego, w tym systemy nawigacyjne i telemetryczne oraz dedykowane oprogramowanie. Garmin współpracuje z wiodącymi firmami z sektora motoryzacyjnego, m.in. BMW, Chrysler, Honda, Kenwood, Panasonic, PSA, Renault, Suzuki, Toyota oraz wiele innych.

Umowa pomiędzy Garmin i Renault-Dacia to pierwszy krok, który pozwoli na dalszą owocną współpracę pomiędzy obiema firmami.

Więcej informacji: www.garmin.com/pl.