GARMIN: NOWE NAWIGACJE NUVI 140T ORAZ 150T

Garmin prezentuje najnowsze nawigacje samochodowe nüvi 140T oraz nüvi 150T. Oba nowe modele są wyposażone w radiowy odbiornik informacji o ruchu drogowym.

Dzięki temu bez dodatkowych opłat dostarczają dane o aktualnej sytuacji na drogach i pozwalają ominąć korki czy wypadki na planowanej trasie. Nawigacja wyznacza alternatywną trasą, aby uniknąć opóźnień w dotarciu do celu. Zaprojektowane, aby ułatwić nawigowanie i pomóc kierowcom, nüvi 140T oraz 150T są wyposażone w wiele użytecznych funkcji, takich jak asystent pasa ruchu czy widok skrzyżowań.

– Modele nüvi 140T oraz 150T to idealne rozwiązanie dla tych, którzy poszukują prostej w obsłudze i niezawodnej nawigacji GPS z informacjami o ruchu drogowym – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. Z wyświetlaczami w dwóch rozmiarach, oba modele to doskonały pomysł na prezent – dla sąsiada, młodego kierowcy czy dowolnej osoby, której przydałaby się pomoc w orientacji i omijaniu korków.

Najważniejsze funkcje nawigacji i duży kolorowy ekran dotykowy obu modeli 140T to połączenie prostoty i najwyższej jakości. Smukła obudowa sprawia, że urządzenie łatwo zmieści się w kieszeni. Oba modele są wyposażone w funkcjonalne rozwiązania, takie jak asystent pasa ruchu z widokiem skrzyżowań czy nawigacja głosowa „skręt po skręcie”, a także wygodne i proste w obsłudze menu. Wyświetlacz jest dostępny w dwóch wersjach: o przekątnej 4.3’’ (nüvi 140T) oraz 5’’ (nüvi 150T).

Aby nie zgubić się na skomplikowanych skrzyżowaniach czy zjazdach z autostrady, asystent pasa ruchu prowadzi na odpowiedni pas przed zbliżającymi się skrętami. Ponadto nawigacja wyświetla widok skrzyżowania (tam, gdzie jest dostępny), abyś wiedział, czego możesz się spodziewać. Kilometr przed skrzyżowaniem czy zjazdem urządzenie włącza tryb dzielenia ekranu, dzięki czemu obok pozycji na mapie możesz zobaczyć realistyczny obraz najbliższego manewru.

Garmin nüvi 140T oraz 150T obsługują system Cyclop, który dostarcza najbardziej aktualne dane na temat fotoradarów oraz kamer monitorujących na drogach. System rozpoznaje drogę, po której porusza się pojazd, oraz kierunek jazdy, tak aby kierowca otrzymywał tylko istotne dla niego komunikaty ostrzegawcze. Baza danych zawiera informacje o kamerach stacjonarnych, zmiennych ograniczeniach prędkości czy kamerach ustawianych czasowo np. ze względu na roboty drogowe. System Cyclop jest codziennie aktualizowany, gwarantując najnowsze informacje o lokalizacji kamer.

Niezależnie od tego, czy szukasz najbliższej stacji benzynowej, posterunku policji, szpitala, konkretnego adresu czy skrzyżowania, nüvi 140T/150T znajdzie poszukiwany cel i poprowadzi Cię prosto do niego. Nawigacja jest również wyposażona w licznik trasy, który zapamiętuje przejechane kilometry, najwyższą prędkość i inne przydatne informacje.

W zestawie z urządzeniem (w obu modelach) znajdują się kabel zasilający z gniazda zapalniczki z odbiornikiem komunikatów drogowych, fabrycznie załadowane mapy City Navigator Central Europe (dane mapowe dostarcza firma NAVTEQ) oraz uchwyt samochodowy z przyssawką.