GARMIN: ZUMO 350LM – NAWIGACJA DLA MOTOCYKLISTÓW

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd., firma specjalizująca się w dostarczaniu urządzeń bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje zūmo 350LM – najnowsze urządzenie przeznaczone dla motocyklistów.

Model ten wyróżnia się solidną obudową oraz dotykowym ekranem o wysokiej rozdzielczości, który zapewnia czytelność nawet w silnym świetle słonecznym. Ponadto zūmo 350LM oferuje intuicyjny i prosty interfejs użytkownika oraz bezproblemowe sterowanie za pomocą dłoni w rękawicy. W komplecie z najnowszą nawigacją Garmin otrzymamy również uchwyt do montażu na kierownicy motoru oraz w samochodzie.

– Niezwykle przydatne funkcje, takie jak książka serwisowa, asystent pasa ruchu z opcją widoku kluczowych skrzyżowań czy opcja wyznaczania drogi powrotnej to tylko niektóre z argumentów przemawiających za wyborem nawigacji zūmo przez motocyklistów na całym świecie – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. Największe atuty nawigacji Garmin to niewielka waga, aktualizowane na bieżąco mapy, dostęp do najważniejszych informacji drogowych, wsparcie dla technologii Bluetooth i zgodnych zestawów słuchawkowych wbudowanych w kaskach oraz przystosowanie do pracy w najtrudniejszych warunkach.

Garmin zūmo 350LM to znacznie więcej niż zwykła nawigacja. Nowa funkcja książki serwisowej pozwala na szczegółowe śledzenie wszelkich napraw oraz wymiany poszczególnych części. W dzienniku można odnotować m.in. daty zmiany opon, olejów, świec, czyszczenia łańcucha oraz dowolnych innych czynności, co znacznie ułatwi serwisowanie i utrzymanie motocykla w jak najlepszym stanie.

Nieważne czy podróżujesz w dzień czy w nocy, zūmo 350LM to optymalne rozwiązanie dla motocyklisty. Model ten wyposażony jest w duży, dotykowy ekran odporny na zabrudzenia i promienie UV oraz zapewniający nawigację także w rękawicach. Informacje wyświetlane przez urządzenie są czytelne a intuicyjny interfejs umożliwia bezpieczną i prostą nawigację w trakcie jazdy. zūmo 350LM oferuje funkcję nawigacji głosowej z opcją czytania nazw ulic. Komendy głosowe, np. „skręć w prawo w drogę S17” są odtwarzane przez wbudowany głośnik lub przesyłane bezprzewodowo do kompatybilnych zewnętrznych lub wbudowanych w kask zestawów słuchawkowych Bluetooth.

Nawigacja zūmo 350LM jest w pełni kompatybilna z oprogramowaniem BaseCamp ułatwiającym planowanie podróży. Basecamp to darmowa aplikacja Garmin, która pozwala użytkownikom korzystającym z komputera Mac lub PC na przygotowanie planu trasy terenowej z uwzględnieniem wybranych punktów orientacyjnych a następnie przesłanie go bezpośrednio do zūmo. Dzięki funkcji Track Draw możliwe jest dokładne prześledzenie zaplanowanej trasy z uwzględnieniem różnic wysokości, co pozwala na określenie poziomu jej trudności. Po powrocie użytkownik, za pomocą Basecamp, ma możliwość udostępnienia znajomym informacji o przejechanej trasie. Więcej danych na temat funkcjonowania BaseCamp można znaleźć na stronie: www.garmin.com/zumo.

Nawigacja zūmo 350LM umożliwia prostą aktualizację oprogramowania, która obejmuje mapy, bieżące dane o drogach czy informacje o punktach użyteczności publicznej (POI), takich jak restauracje, bankomaty, stacje benzynowe, szpitale oraz wiele innych. Warto przy tym zaznaczyć, że szybkie i intuicyjne odnalezienie wybranego POI jest możliwe dzięki wykorzystaniu paska wyszukiwania. Poza tym użytkownik zūmo 350LM ma również dostęp do aktualnych informacji dotyczących ograniczeń prędkości, najbliższych zjazdów z autostrad oraz parkingów. Niezwykle przydatną dla motocyklistów funkcją jest TracBack, która umożliwia w dowolnej chwili wytyczenie powrotnej trasy do punktu rozpoczęcia podróży.

Rozbudowany system asystenta pasa ruchu zūmo 350LM to gwarancja bezpiecznego dotarcia do celu. W tym przypadku niewątpliwym udogodnieniem dla motocyklistów jest opcja widoku skrzyżowania z zaznaczonymi odpowiednimi pasami ruchu dla wybranej trasy. Kierujący pojazdem otrzymuje także informacje o najbliższych zjazdach z dróg szybkiego ruchu.

Nowy zūmo 350LM trafi do sprzedaży w trzecim kwartale 2012 w cenie 699.99 $ (sugerowana cena detaliczna). Nawigacja zūmo 350LM będzie dostępna w dwóch wersjach – na rynek północnoamerykański oraz europejski.

Więcej informacji: www.garmin.com/us/products/ontheroad.