GEICO ENDUROCROSS 2013: BŁAŻUSIAK DRUGI W DENVER

ORLEN -225

Tadek Błażusiak odnotował drugi czas w finałowym wyścigu czwartej rundy GEICO AMA EnduroCross w Denver. Rewelacyjny wynik pozwolił motocykliście Orlen Team zbliżyć się do lidera – Mike’a Brown’a na zaledwie 3 punkty.

W czwartej eliminacji cyklu bezkonkurencyjny był Cody Webb i to właśnie do niego powędrował komplet 25 punktów. Mike Brown – najgroźniejszy rywal naszego motocyklisty w drodze do tytułu, był dopiero czwarty za Taylorem Robertem.


Zobacz także:
SPORT
GEICO ENDUROCROSS 2013


Tym samym jego przewaga stopniała z 7 do 3 punktów.

– Będę starał się walczyć o zwycięstwo we wszystkich zawodach. Najważniejsze bym zdobywał jak najwięcej punktów, a Brown je tracił. Właśnie rozpoczynamy najbardziej intensywną fazę startów i wygląda na to, że w końcu doszedłem do najwyższej formy. Przyszła ona trochę później niż tego oczekiwałem, ale nadal jest OK w kontekście walki o pierwsze miejsce – powiedział broniący tytułu Błażusiak.

Do końca cyklu pozostały jeszcze trzy eliminacje i wygląda na to, że prawdziwe ściganie właśnie się rozpoczęło. Kolejne zawody z serii już 26 października. Czołówka światowego EnduroCrossu podejmie tym razem walkę na torze w Everett.