GENERAL TIRE: NOWA OPONA SLICK NA SEZON 2020 EURO NASCAR

Pandemia koronawirusa zatrzymała jak na razie świat motosportu – odwołane zostały najbliższe rajdy i wyścigi na całym świecie.

Jednak producenci w różnych branżach nie całkiem zawiesili swoja pracę – przygotowania do spóźnionego rozpoczęcia sezonu wciąż trwają.


Zobacz także:

OPONY>

SPORT


 

General Tire przedstawiło nowe opony slick na sezon 2020 wyścigów NASCAR Whelen Euro Series (NWES). Najnowsza specyfikacja opon, w rozmiarze 300/700 R15, bazuje na serii 2019, ale jeszcze bardziej poprawione zostały w niej osiągi i właściwości jezdne, a przede wszystkim trwałość. Podczas opracowywania nowej opony, była ona testowana w różnych warunkach i na różnych torach, aby zapewnić, że ulepszenia w pełni spełniają wymagania w nowym sezonie.

General Tire zawarł w 2019 r. z NWES sześcioletnią umowę jako Oficjalny Partner – Dostawca Opon, oferując zespołom i kierowcom ogromne doświadczenie firmy zdobyte na torach wyścigowych. Opony są produkowane w Indianie, w USA, gdzie od 1988 roku przygotowywane są opony dla NASCAR. Doświadczenie firmy w zakresie opon wyścigowych rozpoczęło się w 1957 r. i było rozwijane, aż do stania się przez firmę największym producentem w tym zakresie.

– Specjalny dział firmy General Tire zajmujący się sportami motorowymi opracowuje i produkuje opony wyścigowe na trzy zmiany dziennie, sześć dni w tygodniu, dzięki czemu możemy zaoferować najlepsze ogumienie na nadchodzący sezon NWES. Nowa opona slick NWES GT ma poprawione parametry i została przygotowana w odpowiedzi na zmiany w specyfikacji samochodów oraz z uwzględnieniem danych z wyścigów i opinii kierowców z poprzedniego sezonu. Bardzo się cieszymy na sezon 2020 i nie możemy się doczekać, aż samochody trafią na tory w Europie- powiedział Martin Heckers, szef General Tire Motorsport.

Przepisy NWES są bardzo wymagające dla dostawcy opon, które muszą zapewniać nie tylko wysokie osiągi, ale również muszą być trwałe i efektywne, ponieważ kierowcy mogą ścigać się na maksymalnie czterech oponach w pełnym wyścigu, włącznie z kwalifikacjami.

Kierowcy muszą również ponownie użyć dwóch z tych opon podczas następnych zawodów. Podobnie jak w 2019 roku, zespoły NWES będą musiały zarządzać maksymalnie 20 oponami na kierowcę w trakcie całego sezonu.

Nowe opony General Tire NWES GT mają zadebiutować na pierwszym wyścigu w sezonie. Pierwsze eliminacje w 2020 roku miały się odbyć na torze Brands Hatch w Wielkiej Brytanii. Ze względu na epidemię koronawirusa, organizator (NWES) podjął decyzję o przesunięciu terminu startu wyścigów (planowanego na 6 – 7 czerwca 2020 roku), aby przestrzegać zawieszenia wydarzeń sportowych co najmniej do 30 czerwca 2020 roku.

NASCAR Whelen Euro Series będzie nadal monitorować sytuację na świecie i w razie potrzeby dostarczać na bieżąco aktualizacje terminów. Sewria przyciąga fanów na całym świecie, docierając do 300 milionów gospodarstw domowych w 190 krajach.