GENEWA 2012: KONCEPCYJNY NISSAN INVITATION

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie, Nissan pokaże koncepcyjnego hatchbacka Invitation, będącego zapowiedzią przyszłych kompaktowych modeli nowej generacji tej marki. Wyróżniający się ciekawą sylwetką samochód ma rywalizować z popularnymi modelami w segmencie B, obok miejskiej Micry i crossovera Juke.

Invitation zdradza kierunek innowacji i rozwiązań przewidzianych dla nowego modelu, którego wprowadzenie na rynek europejski zaplanowano na 2013 rok.

Dynamiczna stylistyka

Sylwetka Invitation prezentuje się świeżo i atrakcyjnie. Opływowe kształty nadwozia sugerują dobre osiągi i znakomite własności aerodynamiczne sprzyjające efektywności napędu.

Najbardziej widocznym elementem profilu jest wyraźnie zarysowana tzw. Squash Line, która wraz z muskularnymi przednimi i tylnym błotnikami nadaje sylwetce pojazdu zdecydowany wizerunek.

W przestronnej kabinie postawiono na funkcjonalność i nowoczesność, a także imponująco wysoką jakość. Nie brakuje także przydatnych rozwiązań technicznych.

 

 

Połączenie zaawansowanej technologii silnikowej z lekką platformą Nissana i aerodynamicznym nadwoziem zaowocowały dobrymi wynikami pod względem zużycia paliwa i emisji spalin.

Zwrotność i elastyczność sprawiają natomiast, że dynamiką jazdy Invitation może konkurować z najlepszymi w swoim segmencie.

Zaawansowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa

Nietuzinkowy wygląd, przyjemność z jazdy i oszczędny napęd to nie jedyne atuty modelu. Koncepcyjny samochód wyposażono w najnowocześniejsze rozwiązania, jakie można spotkać w segmencie B, służące osiągnięciu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa.

Jednym z nich jest Around View Monitor (AVM) – zastosowany po raz pierwszy w segmencie B system, który maksymalnie ułatwia bezstresowe parkowanie równoległe. Invitation jest też chroniony tzw. tarczą bezpieczeństwa Nissana, czyli systemem interakcji z otoczeniem informującym kierowcę o tym, co dzieje się wokół pojazdu.

Reasumując: Invitation, charakteryzujący się dynamicznym stylem nadwozia, przemyślanym wnętrzem, zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie bezpieczeństwa, niskim zużyciem paliwa i emisją spalin, a także dobrymi osiągami – jeśli oczywiście wszystko to potwierdzi się w rzeczywistości – może stać się za rok interesującym produktem na rynku. Dlatego zainteresowanie konceptem na targach motoryzacyjnych IAA będzie zapewne duże…