GENEWA 2012: LAND ROVER – CABRIO, AMFIBIA I KONCEPT

Firma Land Rover zaprezentowała pełne portfolio produktów podczas pierwszego dnia Targów Motoryzacyjnych w Genewie. Oprócz samochodów z roku modelowego 2012 pokazane zostały także trzy pojazdy podkreślające kompleksową ofertę firmy Land Rover: milionowy egzemplarz Land Rovera Discovery, koncepcyjny DC100 oraz nowy Range Rover Evoque w wersji Cabrio.

– Model Range Rover Evoque doskonale nadaje się do wersji Cabrio, bowiem nie jest to tradycyjny sedan. Bazując na zbalansowanej linii i zachowując charakterystyczny kształt Range Rovera Evoque, chcieliśmy stworzyć wyjątkowy samochód, który wzbudzi jeszcze większe pożądanie – powiedział Gerry McGovern, Land Rover Design Director, który wraz z zespołem projektantów opracował koncepcję modelu Cabrio.

Koncepcyjny Evoque, bazujący na trzydrzwiowej wersji modelu, posiada elektryczny dach typu “soft-top”, który powoduje całkowite schowanie dachu za fotelami. Pojazd otwiera nowe możliwości dla innowacyjnych i odważnych modeli oraz znaczne poszerza ofertę marki.

Na salonie samochodowym Motor Show prezentowany jest także milionowy Land Rover Discovery, który z końcem lutego wyruszył z Birmingham do Pekinu w 50-dniową ekspedycję. Powodem tej wyjątkowej wyprawy jest uczczenie jubileuszowego modelu. Przede wszystkim jednak podróż ma na celu pozyskanie miliona funtów dla Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, który przeznaczy środki na wsparcie długofalowego projektu budowy kanalizacji sanitarnej i ułatwienia dostępu do wody mieszkańcom Ugandy.

Dla uczczenia sukcesu milionowego modelu Discovery firma Land Rover zaprezentowała także pojazdy ze specjalnym napędem. Brzeg Jeziora Genewskiego idealnie nadawał się do pokazania walorów i możliwości modelu Discovery przerobionego na amfibię. Pojazd powstał w 1990 na potrzeby Cowes Week, jednych z największych regat na świecie.

Podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie firma Land Rover przedstawiła także koncepcyjny model DC100 w kolorze czerwonym z nową funkcją jazdy w ekstremalnych, zimowych warunkach. Premierowy zestaw dodatków, ułatwiający jazdę w śniegu i po lodzie, to przede wszystkim automatyczny i-Terrain, czyli system oceny warunków jazdy w terenie oraz Wade Aid Sonar Technology, mierzący głębokość wody oraz badający dno. Do nowych „alpejskich” akcesoriów Land Rovera DC100 należy także opcja kolców wysuwanych z opon, aktywowana przez kierowcę, aby pomóc w walce ze śliską nawierzchnią.