GENEWA 2012: PEUGEOT 208 JUŻ PRODUKOWANY

Nowy Peugeot 208 zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Genewie, a do sprzedaży we Francji wejdzie wiosną tego roku. Grupa PSA Peugeot Citroën rozpoczęła już jednak produkcję nowego modelu w fabryce w Poissy we Francji.

Ten ważny debiut, poparty inwestycją rzędu 600 mln euro we Francji, potwierdza duże zaangażowanie Grupy w kondycję rodzimego rynku.

Ceremonia rozpoczęcia produkcji odbyła z udziałem Erica Besson, ministra ds. przemysłu we francuskim rządzie, oraz licznych urzędników państwowych i innych gości. Gospodarzem był Philippe Varin, prezes zarządu Grupy PSA Peugeot Citroën.

Debiut modelu 208 jest punktem kulminacyjnym zakrojonego na szeroką skalę programu inwestycji we francuskie fabryki Grupy.

Samochód zostanie wyposażony w trzycylindrowy silnik benzynowy nowej generacji, produkowany przez Grupę PSA we Francji. Jednostka zużywa średnio 4,3 litra paliwa na 100 kilometrów, co odpowiada emisji CO2 na poziomie 99 gramów na kilometr. W czterech z pięciu silników Diesla oferowanych w modelu 208 dostępna będzie również technologia e-HDi (mikrohybryda), dzięki której średnie zużycie paliwa w najoszczędniejszym wariancie wynosi zaledwie 3,4 l/100 km, a emisja CO2 87 g/km. Wszystkie modele napędzane jednostkami wysokoprężnymi emitują poniżej 99 gramów CO2 na kilometr.

65 procent wszystkich podzespołów nowego modelu wytwarzanych jest we Francji.

Peugeot 208 będzie także produkowany w fabryce w Trnavie na Słowacji, z przeznaczeniem na rynki Europy Środkowej, a od 2013 roku także w Porto Real w Brazylii (auta na rynki Ameryki Łacińskiej).

W 2011 roku Grupa PSA Peugeot Citroën wyprodukowała we Francji dwa razy więcej pojazdów, niż wyniosła sprzedaż na tamtejszym rynku, co przełożyło się na poprawę bilansu handlowego Francji o kilka miliardów euro.

Targi motoryzacyjne IAA w Genewie to oficjalnie zapowiadana premiera 208.

Polecamy: PEUGEOT 208: W LUTYM POZNAMY CENY W POLSCE