GENEWA 2012: PREMIERA NOWEGO VOLVO V40

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, Volvo zaprezentuje pierwszy w historii 5-drzwiowy prestiżowy hatchback – zupełnie nowe Volvo V40. Pierwszym etapem opracowywania nowego modelu były badania przeprowadzone wśród aktualnych konsumentów Volvo.

Po uzyskaniu informacji o najbardziej pożądanych funkcjach, które powinien posiadać samochód, rozpoczęto prace nad zupełnie nowym Volvo V40.

– Volvo V40 został zaprojektowane od podstaw zgodnie z nową strategią – „Volvo zaczyna się od Ciebie”. Model wyróżnia się nowoczesnym designem, wysokim poziomem bezpieczeństwa i wszechstronnością. To innowacyjny samochód, o luksusowym skandynawskim wyglądzie, który został wykonany z drobiazgową dbałością o detale – podkreśla Stefan Jacoby, Prezes Volvo Car Corporation.

 

 

Właściwości jezdne na najwyższym poziomie

Dzięki zastosowaniu nowego typu podwozia auto zapewnia jeszcze większą przyjemność z podróżowania, przy zachowaniu sportowych właściwości jezdnych. Volvo V40 będzie dostępne w 8 wersjach silnikowych – od ekonomicznego diesla z emisją CO2 na poziomie 94 g/km, po silnik benzynowy T5 z turbodoładowaniem o mocy 254 KM i przyspieszeniu do 100 km/h w 6,5 sekundy. Wszystkie silniki zostały wyposażone w ekologiczne funkcję start-stop oraz odzyskiwanie energii z hamowania, niezależnie od rodzaju skrzyni biegów.

Bezpieczeństwo pieszych na najwyższym poziomie

Nowe Volvo V40 zostało wyposażone w najnowsze osiągnięcia z zakresu bezpieczeństwa czynnego i biernego. Auto jako jedyne na świecie oferuje ochronę pieszych w takim samym stopniu jak kierowcy i pasażerów. Stało się to możliwe, dzięki zastosowaniu poduszki powietrznej dla pieszych. W przypadku zderzenia z pieszym, spod maski wystrzeli poduszka powietrzna, która swoim zasięgiem pokryje całą szybę.

 

 

– To innowacyjne rozwiązanie na skalę światową. Żadna inna marka obecnie nie dysponuje ochroną pieszych na tak wysokim poziomie. Wprowadzenie poduszki powietrznej dla pieszych pokazuje kierunek, w którym Volvo się rozwija – dodał Stefan Jacoby.

Oprócz poduszki powietrznej dla pieszych, nowe V40 zostało wyposażone w czujniki utrzymywania toru jazdy oraz system parkowania równoległego – Park Assist Pilot. Dodatkowo system unikania kolizji w ruchu miejski – City Safety, został zmodernizowany i potrafi wyhamować samochód do zera, przy prędkości do 50 km/h.

– Nowe V40, to jak dotąd najbardziej rozwinięty pod kątem technologii i bezpieczeństwa, model Volvo. Wszystkie jego funkcje zostały zaprojektowane z myślą o kierowcy i mają sprawić by prowadzenie samochodu było jeszcze prostsze – powiedział Håkan Abrahamsson, Dyrektor linii samochodowej C oraz menedżer programu V40.

 

 

Docelowa sprzedaż: 90 tys. sztuk

Produkcja nowego V40 ruszy w maju br. Samochód będzie produkowany w fabryce Volvo w Ghent (Belgia). Volvo szacuje sprzedaż nowego modelu na poziomie 90 tys. sztuk rocznie. 85 proc. nabywców mają stanowić mieszkańcy Europy.

Samochód zostanie zaprezentowany, już 6 marca na targach motoryzacyjnych Palexpo w Genewie. Relację z premiery nowego V40, będzie można śledzić na żywo na fan stronie Volvo Auto Polska na Facebooku – www.facebook.com/VolvoAutoPolska. Na razie można go obejrzeć na zdjęciach…