GENEWA 2013: HYUNDAI TESTUJE NOWY SYSTEM

H 30_Connectivity (5)

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie Hyundai zaprezentował nowy projekt mający na celu integrację smartfona z samochodem. Jest on realizowany wspólnie z firmą LG Electronics. Testy są przeprowadzane na trzydrzwiowym modelu i30 nowej generacji.

Smartfony, stając się integralną częścią samochodu mogą zwiększyć komfort i przyjemność jazdy. Za pomocą telefonu wykorzystanego w tym projekcie można otworzyć drzwi oraz zmienić ustawienia samochodu, w tym m.in. radia, systemu nawigacji, czy wygląd menu na wyświetlaczu. Swoje osobiste urządzenie można także bezprzewodowo ładować poprzez położenie go na środkowej konsoli. W ten sposób w kabinie nie trzeba używać żadnych kabli.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Jest to pierwszy na świecie system, w którym wykorzystano technologię bezprzewodową MirrorLink. Dzięki niej kierowca ma dostęp do zawartości smartfona z poziomu panelu sterującego. Większą czytelność informacji zapewnia 7-calowy wysokiej rozdzielczości ekran dotykowy zainstalowany w modelu i30. Za jego pomocą kierowca albo pasażer uzyskuje dostęp do nawigacji telefonu, aplikacji internetowych, w tym skrzynki email, a także do swojej listy kontaktów, połączeń i multimediów.

H 31_Connectivity (4)

Aplikacja Hyundaia pozwala na bezpośrednie połączenie się z pojazdem i sprawdzenie, czy drzwi samochodu są zamknięte, a światła wyłączone. Jest to także pierwsze rozwiązanie wśród producentów aut, które daje dostęp do widoku z tylnej kamery auta. Dzięki aplikacji można także planować swoje podróże. Pozwala ona sprawdzić poziom paliwa, oleju oraz dystans pokonany przez samochód. Zapisuje również dane na temat zużycia paliwa z ostatniej podróży.

Oprogramowanie pozwala z poziomu telefonu monitorować poziom napompowania opon oraz temperaturę w kabinie. Dodatkowo, dzięki Google Maps zainstalowanym na smartfonie można w łatwy sposób znaleźć swój zaparkowany samochód. To idealne rozwiązanie dla osób, które zapominają, gdzie zostawiły swoje auto.

– Dzięki naszej firmie mobilność staje się jeszcze bardziej wygodna i spersonalizowana, a co najważniejsze, nawet w ruchu jesteśmy ciągle połączeni. Integracja smartfonów z samochodami marki Hyundai to same korzyści. Większa intuicyjność, uniwersalność rozwiązania i łatwość korzystania z niej sprawiają, że to idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy jeżdżą samochodami Hyundai i są cały czas w biegu – powiedział Seungwook Yang, prezes Centrum Technologicznego Hyundai Motor Europe.

H 32_Connectivity (2)