GENEWA 2013: MINI JOHN COOPER WORKS I NIE TYLKO

M 1_P90110557

Zróżnicowana gama modeli i charakterystyczny dla MINI szeroki wybór opcji personalizacji samochodu będą najważniejsze na stoisku brytyjskiej marki premium na salonie samochodowym 2013 Geneva International Motor Show.

MINI wciąż wzbogaca i uatrakcyjnia swoją ofertę modeli specjalnych – w tym roku targi w Genewie będą miejscem światowej premiery MINI Clubman Bond Street. Bogato wyposażony, dopieszczony w detalach samochód jest przykładem charakterystycznego stylu MINI trafiającego do szczególnie wymagających, świadomych klientów.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
ŚWIATOWA PREMIERA MINI CLUBMAN BOND STREET


Genewa będzie również świadkiem nadejścia modelu przeznaczonego do zdobywania serc kierowców, którzy cenią samochód za jego sportowego ducha. MINI John Cooper Works Paceman łączy charyzmę pierwszego Sports Activity Coupé w swojej klasie ze zrodzonymi na torach wyścigowych technologiami zastosowanymi w układzie napędowym i w podwoziu. Submarka John Cooper Works – tak jak i główna marka MINI – dysponuje obecnie siedmioma modelami samochodów w swojej ofercie.

M 2_P90110587

MINI Clubman Bond Street

MINI oferuje wyjątkowo szeroki wachlarz wyposażenia opcjonalnego i akcesoriów, dzięki czemu każda wersja każdego modelu może być przekształcona w niepowtarzalny egzemplarz, precyzyjnie dostosowany do osobistych potrzeb i upodobań swojego właściciela. Ponadto starannie skonfigurowane modele specjalne pozwalają dodatkowo uwypuklić wybrane cechy charakteru marki, czyniąc to z wyjątkowo atrakcyjną autentycznością.

Najnowszym przykładem takiego szczególnego samochodu jest MINI Clubman Bond Street, który świętuje swoją światową premierę na Motor Show. Wygląd i wyposażenie czynią z niego ambasadora brytyjskiego stylu życia. Główny kolor nadwozia Midnight Black Metallic współgra z kontrastowym kolorem Cool Champagne, którym pokryto płat dachu, obudowy zewnętrznych lusterek, dolne części słupków C i wykonano pasy na pokrywie silnika, uzyskując udane podkreślenie dynamicznie płynących linii nadwozia i powiększonego rozstawu osi.

Wnętrze zaopatrzono w całą gamę wysokiej jakości akcesoriów, specjalnie dobrano kolory i materiały – w tym ekskluzywnie zaprojektowane sportowe fotele oraz skórzane wykończenie deski rozdzielczej.

M 3_P90110582

MINI Clubman Bond Street na genewskiej scenie wystąpi w towarzystwie MINI Hyde Park. Ten model specjalny, który dostępny jest zarówno w wersji MINI, jak i MINI Clubman, oferuje kombinację koloru nadwozia Pepper White z nowym kontrastowym kolorem Champagne Cool. Ponadto, na salonie w Genewie można zobaczyć stylowy przykład sztuki designerskiej – kabriolet MINI Convertible Highgate. Ten czteromiejscowy samochód z miękkim składanym dachem ucieleśnia aurę ekskluzywności, prawdziwego indywidualizmu i bardzo brytyjskiego poczucia swobody.

Odwiedzający salon w Genewie w dniach 7 – 17 marca 2013 roku będą również mogli zapoznać się z paletą innych opcji indywidualizacji dla całej obecnej rodziny modelowej. Będą wśród nich najnowsze dodatki z programu MINI Yours i elementy z oferty John Cooper Works Tuning przeznaczone do montażu w wyprodukowanych już samochodach, dostępne w ramach oferty oryginalnych akcesoriów marki.

M 4_P90110566

MINI John Cooper Works Paceman

Elitarna oferta sportowych modeli sygnowanych przez John Cooper Works wzbogaciła się o kolejny samochód. MINI John Cooper Works Paceman robi wrażenie jeszcze zanim zaczną obracać się jego koła. Dzięki wyraziście poprowadzonej linii przedniej części nadwozia, eleganckim i sportowym konturom tyłu nadwozia, linii dachu opadającej w sposób typowy dla modeli coupé i szerokiemu pasowi tylnemu, nowy trzydrzwiowy samochód zdradza swoje sportowe zacięcie i zwinność już przy pierwszym spojrzeniu. Standardowy zestaw aerodynamiczny, obniżone sportowe zawieszenie i 18-calowe felgi aluminiowe Twin Spoke Black Burnished Design dodają samochodowi jeszcze więcej charakteru w sportowym stylu.

Układ napędowy i podwozie MINI John Cooper Works Paceman korzysta obficie z technicznych detali dopracowanych w trakcie opracowywania samochodów wyścigowych. Czterocylindrowy silnik z turbosprężarką typu Twin-Scroll, z bezpośrednim wtryskiem benzyny i układem zmiennych faz rozrządu rozwija moc 160 kW / 218 KM i wysyła ją na koła poprzez sześciobiegową manualną skrzynię biegów oferowaną w standardzie. Sześciobiegowa automatyczna przekładnia z systemem Steptronic i łopatkami przy kierownicy dostępna jest jako opcja.

M 5_P90109265

MINI John Cooper Works Paceman to drugi model po MINI John Cooper Works Countryman wyposażony standardowo w system przeniesienia napędu na wszystkie koła All4. Pozwala to zamienić moc turbodoładowanego silnika w ekstremalne wrażenia z jazdy zarówno na drodze, jak i poza nią. Elektronika kontrolująca pracę systemu All4 została zintegrowana i wbudowana bezpośrednio w moduł sterowania systemem dynamicznej kontroli stabilności (DSC), pozwalając błyskawicznie dostosować do aktualnej sytuacji rozkład mocy przekazywanej z silnika na poszczególne koła.

Takie rozwiązanie daje MINI John Cooper Works Paceman możliwość znakomitego wykorzystania przyczepności kół na luźnej nawierzchni, a także pozwala na uzyskiwanie ekstremalnie sportowych charakterystyk na zakrętach.

M 6_P90109266