GENEWA 2013: NOWE RENAULT SCENIC I GRAND SCENIC

Renault 1_Scenic

Korzystając z debiutu modelu Scénic XMOD na salonie samochodowym w Genewie, Renault odnawia także inne modele vanów. Scénic i Grand Scénic otrzymały całkowicie zmieniony przód, gama jest obecnie oferowana z silnikami Energy.

Scénic i Grand Scénic zmieniają swój design na zgodny z nową stylistyką marki. Umieszczone na tle lśniącej czerni, powiększone przednie logo doskonale eksponuje kształt nowej osłony chłodnicy.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Elegancja sylwetki auta w połączeniu z wysoką jakością użytych materiałów podkreślają dynamiczny i rodzinny charakter vana. Wewnątrz – złożona z łagodnych krzywizn – deska rozdzielcza mieści obecnie, oprócz ekranu TFT, który można spersonalizować w zależności od pożądanych przez użytkownika informacji, strefę zarezerwowaną dla nawigacji i multimediów.

Renault 2_Scenic

W modelu pojawia się także system R-Link, sterowany ergonomicznie umieszczonym joystickiem, stanowiący uzupełnienie usytuowanego w polu widzenia kierowcy ekranu dotykowego. Dostępny
w zależności od wersji, stworzony na miarę tego modelu system nagłośnienia Bose® zapewnia niezmiennie najwyższą w tym segmencie aut jakość dźwięku.

Renault 3_Grand Scenic_

NOWA OFERTA SILNIKÓW ENERGY

Projektowaniu wszystkich silników z gamy ENERGY przyświecała ta sama filozofia: znacząco obniżyć zużycie paliwa, emisję CO2 oraz koszty użytkowania, przy równoczesnym zapewnieniu dużej przyjemności prowadzenia i spełnieniu wymagań jakościowych w każdym zakresie.

Renault Scénic Xmod, nowe Renault Scénic i Grand Scénic wyposażone zostały w 3 najnowsze jednostki Energy. Na szczególne zainteresowanie może liczyć nowy silnik Energy TCe 130, zużywający aż o 15 proc. paliwa mniej w porównaniu do silnika TCe 130 poprzedniej generacji, co odpowiada oszczędności ponad 1 litra/100 km w cyklu mieszanym. Ta bardzo równomiernie pracująca, dynamiczna i bezzwłocznie reagująca jednostka zapewnia prawdziwą przyjemność prowadzenia dzięki dynamicznym przyspieszeniom już od najniższych obrotów.

Renault 4_Grand Scenic

TRADYCJA KNOW-HOW W ZAKRESIE JAKOŚCI

Od dnia inauguracji w 1996 roku wyprodukowanych zostało w fabryce w Douai 4 300 000 egzemplarzy Scenica. Zdobyte z tej okazji bogate know-how jest efektem dokładności i profesjonalizmu wszystkich pracowników tego zakładu.

Firma Renault zainwestowała 420 milionów euro w adaptację i modernizację zakładu w Douai, który od 2014 roku będzie produkował najbardziej prestiżowe modele marki. Ambicjom tym towarzyszy wprowadzenie w życie kolejnego etapu polityki jakościowej, mobilizującej cały personel. Plan „certyfikowanej jakości Douai” opiera się na 4 filarach: przyswajanie standardów i odruchów zapewniania jakości, codzienne działania animacyjne, utrzymywanie najwyższego poziomu kompetencji i zachowań oraz zwracanie zwiększonej uwagi na jakość postrzeganą.

Nowe Renault Scénic i Grand Scénic zostaną zaprezentowane 5 marca br. podczas salonu Samochodowego w Genewie.

Renault 5_Scenic