GENEWA 2013: NOWY CHEVROLET CORVETTE STINGREY

Corverre 1_nodjey

Kabriolet Chevrolet Corvette Stingray 2014 zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Obecnie kluby właścicieli i entuzjastów modelu działają w ponad 100 krajach na całym świecie.

58 procent spośród 1,1 miliona fanów oficjalnego profilu Corvette na Facebooku to osoby mieszkające poza Stanami Zjednoczonymi.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


– Salon Samochodowy w Genewie to doskonałe miejsce dla globalnej premiery nowego modelu Stingray w wersji kabriolet, ponieważ Corvette to światowy ambasador marki Chevrolet – powiedziała Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet and Cadillac Europe. Samochód jest rozpoznawany i podziwiany na całym świecie, a nawet może się poszczycić statusem ikony w krajach, w których nigdy nie był oficjalnie oferowany.

Corvette Stingray w wersji kabriolet będzie odznaczał się równie wyjątkowym połączeniem zaawansowanych technologii, porywającego designu i dynamicznych osiągów, co wersja coupe zaprezentowana w Detroit w styczniu tego roku.

– Każdy Chevrolet Corvette jest z zasady projektowany jako otwarty model – powiedział Tadge Juechter, główny inżynier modelu Corvette. Nowy Stingray nie jest wyjątkiem – wersje coupe i kabriolet zostały stworzone, aby oferować kierowcy radość z jazdy w każdych warunkach, zarówno podczas codziennych dojazdów do pracy, jak i długich tras czy przejazdów krętymi bocznymi drogami.