GENEWA 2013: NOWY NISSAN NOTE I INNE PREMIERY

N 1_101433_1_5

Nowy Nissan Note w wersji europejskiej, będzie miał swoją światową premierę podczas targów Geneva Motor Show. Idąc w ślady Qashqai i Juke, przystępny cenowo model wyznacza nowe standardy technologii.

Note został dostosowany specjalnie do potrzeb europejskich klientów. Prace inżynieryjno- projektowe prowadzone były w centrum Nissan Technical Centre Europe (NTCE) zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Hiszpanii, natomiast do produkcji modelu wybrano zakład Nissan Manufacturing UK (NMUK) w brytyjskim Sunderland.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Inspirowany i nawiązujący stylem oraz kształtem do koncepcyjnego modelu Invitation, Note cechuje się energetycznym designem. W przeciwieństwie do wersji sprzedawanych na innych rynkach, modele europejskie otrzymały zmieniony wygląd przedniej części nadwozia, a także specjalnie wyprofilowane lusterka boczne z wbudowanymi kierunkowskazami. Pakiet stylizacyjny Dynamic Styling obejmuje czarne obwódki wokół reflektorów przednich i wlotu powietrza oraz większe wloty powietrza w przednim i tylnym zderzaku.

N 2_101440_1_5

Wewnątrz niebieskie podświetlenie zegarów tworzy odprężającą atmosferę. Wyświetlacz wbudowany w deskę rozdzielczą pokazuje parametry istotne w warunkach drogowych. Kierowca ma do dyspozycji dwa zegary wyświetlające informacje o wydajności jazdy: monitorujący pracę pedału przyspieszenia ocenia, czy jest on wykorzystywany w sposób ekonomiczny, drugi informuje w czasie rzeczywistym, na ile ekonomiczny jest jego styl jazdy.

Nowy model to również światowa premiera opracowanej przez firmę technologii Safety Shield w klasie małych samochodów. System ostrzegania o pojeździe w martwym polu, ostrzeganie o zmianie pasa ruchu oraz zaawansowany system wykrywania poruszających się obiektów zostały połączone, tak aby zapewnić kierowcom wsparcie. Wszystkie trzy układy wykorzystują dane z kamery cofania, która zapewnia wyraźny obraz niezależnie od pogody dzięki wbudowanej funkcji zmywania i suszenia strumieniem powietrza.

System Safety Shield nie tylko zmniejsza liczbę sytuacji grożących wypadkiem na drodze, ale również przekazuje kierowcy więcej informacji na temat tego, co go otacza – minimalizując w ten sposób ryzyko przypadkowych uderzeń czy otarć, które wymagają wizyty w lakierni.

N 3_101443_1_5

Nowy Note jest pierwszym modelem z segmentu B, wyposażonym w technologię Around View Monitor (System kamer 360°). To rozwiązanie polegające na umieszczeniu kamer z każdej strony samochodu, które zapewniają kierowcy widoczność dookoła pojazdu. Ten zaawansowany, a jednocześnie łatwy w obsłudze system ułatwia manewry na parkingu, zwiększa przyjemność jazdy po mieście.

Ponadto nowy Note został wyposażony w najnowszą wersję systemu nawigacji satelitarnej Nissan Connect, wraz z wszystkimi dostępnymi opcjami łączności.

Innowacyjne podejście do stylistyki i rozwiązań pozwoliło uzyskać przystępną cenę pojazdu, który oferowany będzie z gamą wysoko wydajnych silników do wyboru. Wszystkie wersje Note standardowo wyposażone są w system stop-start. Wydajność idzie w parze z dobrymi osiągami, jakie zapewniają nowoczesne silniki benzynowe i wysokoprężne.

N 4_101478_1_5

W ofercie dostępne są cztery jednostki i warianty skrzyni biegów. Oba trzycylindrowe silniki benzynowe mają pojemność 1198 cm3. Pierwszy posiada moc 80 KM osiąganą przy 6000 obr./min. i maksymalny moment obrotowy o wartości 110 Nm przy 4000 obr./min. (zużycie paliwa wynosi 4,7 l/100 km, a emisja CO2 – 109 g/km). Jednostka DIG-S ma moc 98 KM osiąganą przy 5600 obr./min. oraz maksymalny moment obrotowy 142 Nm przy 4400 obr./min. Aby zmniejszać straty energii zastosowano cykl Millera. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym (z ręczną skrzynią biegów) wynosi 4,3 l/100 km, a poziom emisji CO2 do atmosfery wynosi zaledwie 99 g/km w przypadku ręcznej skrzyni biegów (119 g/km z przekładnią CVT).

Nowy czterocylindrowy silnik TDI o pojemności 1,5 litra to opracowana przez koncern Renault-Nissan jednostka emituje, która zapewnia spalanie na poziomie 3,6 l/100 km w cyklu mieszanym.

N 5_101431_1_5

Note będzie dostępny w trzech wersjach wyposażenia: Visia, Acenta oraz Tekna. Wszystkie modele będą standardowo posiadać będą system stop-start, sześć poduszek powietrznych oraz tempomat z ogranicznikiem prędkości. Wersja Acenta dodatkowo wyposażona będzie w klimatyzację, łącze Bluetooth i elektrycznie sterowane szyby z tyłu, natomiast w najwyższej wersji Tekna znajdzie się pakiet Safety Shield, system Nissan Connect, Around View Monitor, tapicerka wykonana częściowo ze skóry oraz bezkluczykowy system i-key.

Produkcja nowego Note rozpocznie się latem, a pierwsze egzemplarze zostaną dostarczone jesienią 2013 roku, w zależności od rynku. Wtedy poznamy ceny i specyfikacje.

N 6_101438_1_5

NISSAN PODCZAS SALONU SAMOCHODOWEGO W GENEWIE

Model koncepcyjny Resonance – koncern Nissan przygotowuje nową generację crossoverów. Samochód ten zadebiutował podczas pokazu w Detroit w styczniu 2013 roku, gdzie otrzymał nagrodę EyesOn za najlepszy samochód koncepcyjny. W Genewie model zostanie pokazany po raz pierwszy w Europie.

Note: premiera całkowicie nowegomodelu w wersji europejskiej.

LEAF z roku modelowego 2013, wyprodukowany w Europie zgodnie z europejską specyfikacją, zostanie pokazany światu po raz pierwszy. Ujawnione zostaną szczegółowe informacje na temat mnóstwa znaczących udoskonaleń modelu, które z pewnością powiększą grono zwolenników tego najlepiej sprzedającego się samochodu elektrycznego na świecie.

N 7_99973_1_5

Nismo: znany już w Europie oddział Nissana dedykowany sportom motorowym będzie reprezentowany w Genewie przez model Juke Nismo oraz 370Z Nismo, który niedawno miał swoją premierę. 370Z Nismo zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie.

Juke n-tec: nowe technologie i dodatkowe rozwiązania dołączą do oferty Juke w formie wersji n-tec. Udoskonalony system nawigacji satelitarnej Nissan Connect, łącze Bluetooth, system audio, Around View Monitor oraz felgi aluminiowe o nowym kształcie dostępne będą w gamie w standardzie.

najnowszy GT-R: jest szybszy niż poprzednicy. Rozwija prędkość od 0 do 100 km/h w ciągu zaledwie 2,7 sekundy. Jest jednym z najbardziej emocjonujących i zaawansowanych technologicznie supersamochodów na świecie, a jego cena jest przystępna (w porównaniu z konkurencją).