GENEWA 2014: INFINITI Q50 EAU ROUGE – POTWÓR!

Q50_Eau_1

Koncept Infiniti Q50 Eau Rouge zadebiutował w styczniu podczas tegorocznego Salonu Samochodowego NAIAS w Detroit. Teraz pokazany został na International de l’Automobile w Genewie.

Jest on kolejnym krokiem w kierunku jeszcze pełniejszego wyrażenia wizji projektowej marki w segmencie luksusowych sedanów sportowych, a to za sprawą zainstalowanej w nim jednostki napędowej o mocy 560 KM. Dodajmy do tego moment obrotowy rzędu 600 Nm i okazuje się, że koncept Q50 Eau Rouge jest wręcz „rakietą”…


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
GENEWA 2014


24-zaworowy, podwójnie turbodoładowany silnik benzynowy V6 o pojemności 3799 cm3 przekazuje moc i moment obrotowy na typową dla Infiniti siedmiobiegową przekładnię automatyczną. W modelu zastosowano też, dobrze znany z innych modeli marki, system napędu na cztery koła z rozdziałem momentu obrotowego na oś przednią i tylną w proporcjach 50/50. Silnik o mocy 560 KM pozwala Q50 Eau Rouge rozpędzić się do 100 km/h w mniej niż cztery sekundy. Prędkość maksymalna modelu to natomiast 290 km/h.

Q50_Eau_rouge_2

Te prawdziwie sportowe wartości osiągów bezsprzecznie stawiają Q50 Eau Rouge w gronie liderów supersportowych sedanów. Przyspieszenie i prędkość maksymalna doskonale pasują przy tym do zainspirowanego Formułą 1 nadwozia z włókna węglowego.

− Ponieważ Q50 Eau Rouge spotkał się z tak entuzjastycznym przyjęciem na niedawnym Salonie Samochodowym NAIAS w Detroit, zdecydowaliśmy się jeszcze bardziej zaostrzyć apetyt fanów samochodów sportowych, opracowując właśnie to potężne serce naszej czerwonokrwistej bestii. Samochód o tak charakterystycznej stylistyce wymaga wszystkiego co najlepsze, jeśli chodzi o jednostkę napędową. Dlatego wyposażyliśmy go w podwójnie turbodoładowany silnik V6 oraz siedmiobiegową przekładnię. Ta konfiguracja jest przykładem doskonałego połączenia wyglądu Q50 Eau Rouge z brzmieniem i osiągami jego jednostki napędowej – powiedział Johan de Nysschen, prezes Infiniti Motor Company Limited.

Q50_Eau_rouge_3

Inżynierowie Infiniti zdecydowali się na jednostkę turbodoładowaną ze względu na oferowane przez nią doskonałe osiągi i – mimo wszystko − ekonomikę jazdy. Silnik w Q50 Eau Rouge może się poszczycić szerokim, płaskim przebiegiem krzywej momentu obrotowego, już przy niskich obrotach.

Potężny silnik, zapewniający szybką skokową reakcję momentu obrotowego, sprzężony jest z siedmiobiegową przekładnią automatyczną z opcją zmiany biegów łopatkami przy kierownicy. Wszystko to, a także niezawodny napęd na cztery koła sprawią, że Q50 Eau Rouge zaskoczy i zachwyci nawet najbardziej wytrawnych i wymagających kierowców.

Produkcja tego najpotężniejszego i najbardziej ekscytującego modelu benzynowego marki Infiniti nie została jeszcze potwierdzona, ale najnowsza odsłona Q50 Eau Rouge zdaje się wskazywać kierunek rozwoju firmy.

Q50_Eau_4jpg