GENEWA 2014: NISSAN – SZEROKA OFERTA NOWYCH MODELI

N 1_08_1_5

Na 84. Salonie Samochodowym International de l’Automobile w Genewie Nissan podkreśla swoją pozycję lidera w segmencie crossoverów, umieszczając modele tego typu w centralnej części swojego stoiska.

Zupełnie nowe pojazdy X-Trail i Qashqai, a dodatkowo jeszcze jeden crossover nowej generacji, stanowią potwierdzenie ciągłej ewolucji marki w tym zakresie.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
GENEWA 2014


Targi Motoryzacyjne Auto Show w Genewie to także okazja do zapoznania się z różnorodnymi innowacjami Nissana. Światowy debiut bezemisyjnego e-NV200 czy europejska premiera GT-R Nismo są przykładami pasji marki w dziedzinie wzornictwa, inżynierii i innowacyjności.

Nissan w 2014 roku

Bogata oferta nowych oraz zmodernizowanych modeli sprawia, że bieżący rok będzie dla Nissana rekordowy pod względem liczby wyprodukowanych samochodów osobowych, crossoverów i lekkich pojazdów użytkowych. Nowy Qashqai czy w 100 proc. elektryczny LEAF, a także premiera drugiego w pełni elektrycznego modelu e-NV200 sprawią, że marka będzie musiała jeszcze bardziej zwiększyć moce produkcyjne w swoich zakładach w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji. W ciągu 30 lat, jakie minęły od rozpoczęcia produkcji w regionie, Nissan wyprodukował w Europie ponad 10 milionów pojazdów.

N 2_00

Nowy X-Trail

Nowy X-Trail łączy zaawansowany napęd na 4 koła z rozwiązaniami stylistycznymi i konstrukcyjnymi. W modelu wprowadzono także szereg nowych w segmencie technologii, takich jak diodowe reflektory, pakiet bezpieczeństwa Safety Shield oraz trzeciej generacji zaawansowany system informacyjno- rozrywkowy NissanConnect z nawigacją.

X-Trail, zbudowany na platformie CMF (Common Module Family) sojuszu Renault-Nissan, charakteryzuje się zwiększoną funkcjonalnością dzięki „teatralnemu” układowi foteli, przesuwanemu drugiemu rzędowi siedzeń oraz w pełni zintegrowanemu trzeciemu rzędowi z większą ilością miejsca na nogi i głowy siedzących tam pasażerów.

Poddany kompleksowej modernizacji stylistycznej i konstrukcyjnej samochód uzupełnia najbardziej wszechstronną ofertę funkcjonalnych sportowo- użytkowych crossoverów w branży.

Premiera wersji produkcyjnej e-NV200

Nissan zamierza utrzymać pozycję lidera w sektorze pojazdów elektrycznych, wprowadzając do oferty model e-NV200, łączący komfort z zerową emisją i niskimi kosztami eksploatacji. Samochód wykorzystujący rozwiązania pochodzące z modeli – Nissana LEAF i Nissana NV200, czyli odpowiednio Światowego Samochodu Roku 2011 i Międzynarodowego Vana Roku 2010 – ma zmienić oblicze miasta.

W pełni elektryczny i zapewniający znakomite osiągi zespół napędowy e-NV200, oparty na rozwiązaniach przejętych z LEAF-a, połączono z dużą kubaturą przestrzeni ładunkowej modelu NV200. W ten sposób powstał praktyczny i uniwersalny pojazd do przewozu osób lub towarów, który nie emituje spalin ani hałasu. Z chwilą rozpoczęcia sprzedaży w maju tego roku e-NV200 będzie dostępny jako furgon oraz jako pięciomiejscowa wersja osobowa w odmianie Combi lub bardziej luksusowej Evalia. Samochód zaprojektowano głównie z myślą o firmach, ale e-NV200 może zainteresować także prywatnych użytkowników z dużymi rodzinami.

GT-R Nismo

N 5_33

GT-R Nismo, którego produkcyjna wersja debiutuje w Europie, jest najszybszym i najbardziej zaawansowanym wyczynowym modelem w historii marki. Nowy model zapewnia zapierające dech w piersiach osiągi.

Nowy Nissan jest napędzany 600-konnym silnikiem 3.8 V6 z podwójnym turbodoładowaniem i został gruntownie zmodyfikowany przez inżynierów Nismo. Dzięki przeprojektowanemu pakietowi aerodynamicznemu, który wytwarza dodatkowe 100 kg siły dociskającej, oraz charakterystyce zawieszenia dostrojonej w Europie, najnowszy GT-R jest najbardziej imponującą odsłoną modelu w jego dotychczasowej historii.

Koncepcyjny Nissan BladeGlider

N 3_39

Pokazany europejskiej publiczności po raz pierwszy w Genewie, odważny pojazd koncepcyjny BladeGlider zrywa z konwencjonalnym podejściem do projektowania samochodów o wyczynowych osiągach. Zainspirowany innowacyjnym wyścigowym Nissanem ZEOD RC z bezemisyjnym napędem uruchamianym „na żądanie” – samochodem przygotowywanym do 24-godzinego wyścigu Le Mans w kategorii „Garage 56″ – BladeGlider wyróżnia się wąskim rozstawem przednich kół, dzięki któremu wygląda z góry jak samolot ze skośnym układem skrzydeł. Idealny rozkład masy uzyskany poprzez umieszczenie akumulatorów litowo-jonowych i silników między tylnymi kołami umożliwił optymalizację przekazywania mocy przy znacząco ograniczonym obciążeniu przodu pojazdu.

Nowy Qashqai

Qashqai będzie jedną z głównych atrakcji Salonu Samochodowego IAA w Genewie. Dając początek nowej erze w stylistyce crossoverów, druga generacja modelu spotkała się z zainteresowaniem fanów motoryzacji. Model, którego produkcja w zakładach w Sunderland ruszyła już pełną parą, wprowadza nowe rozwiązania techniczne. Należy do nich między innymi technologia Safety Shield, czyli wszechstronny pakiet systemów zapewniających kompleksową ochronę, oraz najnowszy system NissanConnect z funkcją pełnej integracji ze smartfonem.

N 4_60