GENEWA 2014: RANGE ROVER EVOQUE – NOWE WERSJE

Evoque_1es

Na salonie samochodowym International de l’Automobile w Genewie zadebiutują dwie nowe, prestiżowe wersje modelu Range Rover Evoque – Autobiography oraz Autobiography Dynamic.

Druga z nich będzie wyposażona w 2 litrowy silnik benzynowy rozwijający 285 KM mocy i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego oraz zmodyfikowane zawieszenie.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
GENEWA 2014


Uzupełnieniem dotychczasowej oferty pokładowych rozwiązań systemu „informacyjno- rozrywkowego” Evoque Land Rovera, będzie debiutujący we wszystkich wersjach modelu system Land Rover InControl Apps. To pierwsze na świecie rozwiązanie tego typu, umożliwiające korzystanie z aplikacji na smartfona w samochodzie, zoptymalizowanych do wyświetlania na pokładowym ekranie dotykowym z zachowaniem oryginalnego interfejsu użytkownika i wszystkich funkcji.

Nowa technologia pokładowa stanowi uzupełnienie dotychczasowego systemu Evoque, zwiększając wygodę korzystania z aplikacji zainstalowanych w smartfonach marki iPhone lub urządzeniach z systemem Android.

Wyprzedzając oficjalną światową premierę wersji Range Rover Evoque Autobiography na Targach Motoryzacyjnych Auto Show w Genewie, Murray Dietsch, Director of Land Rover Programmes stwierdził, że wprowadzenie systemu wraz z nowymi flagowymi odmianami modelu powoduje, że staje się in samochodem jeszcze lepiej skomunikowanym.

 

Wersje wyposażenia Autobiography i Autobiography Dynamic charakteryzują się odważną stylistyką nadwozia. Zmieniona została atrapa grilla, niższy jest przedni spoiler, przednie reflektory i tylne światła wyposażono w technologię „jewel-like”, a 20 calowe, kute obręcze zrobione są ze stopów aluminium. Wersję Autobiography można łatwo rozpoznać także po masywnym oznaczeniu na tylnej klapie oraz wlotach powietrza w przednich błotnikach. We wszystkich wersjachdebiutuje także ekskluzywny jaskrawo- pomarańczowy lakier metalizowany Phoenix Orange.

W kabinie, wersja Autobiography jest wyposażona w luksusową skórzaną tapicerkę w jednym z sześciu kolorów. Nabywcy odmiany Autobiography Dynamic będą mieli do wyboru wnętrze „Dynamic” lub tapicerkę skórzaną oraz cztery kolory wentylowanych foteli w wersji „Sport” lub „Premium”. Nazwę Autobiography wytłoczono także na zagłówkach oraz umieszczono w podświetlonych progach widocznych po otwarciu drzwi.

Auto będzie można kupić z silnikami: benzynowym o mocy 240 KM lub wysokoprężnym, rozwijającym 190 KM. Obie wersje wyposażone są w napęd 4×4 oraz zapewniającą elastyczność i oszczędność paliwa, 9 stopniową automatyczną przekładnią ZF. Wersja Autobiography Dynamic została wyposażona w 2 litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy, którego moc i maksymalny moment obrotowy zwiększono do 285 KM i 400 Nm, tj. odpowiednio o 45 KM i 60 Nm. 9-stopniowa skrzynia ZF reaguje na sportowy styl jazdy kierowcy, nawet w trybie Drive.

 

Aktywny układ napędowy na cztery koła (Active Driveline), oferowany opcjonalnie w pozostałych odmianach Range Rovera Evoque, w przypadku wersji Autobiography Dynamic należy do wyposażenia standardowego. Poprawia on właściwości jezdne, przyczyniając się jednocześnie do zmniejszenia zużycia paliwa. Zmieniono charakterystykę wspomagania układu kierowniczego, którą dostrojono pod względem zwiększonej mocy samochodu. Zawieszenie ze zmodyfikowaną geometrią, sztywniejszymi sprężynami i adaptacyjnymi amortyzatorami o zmienionej charakterystyce pozwala na precyzyjniejsze pokonywanie zakrętów.

Poprawione osiągi spowodowały potrzebę z2większenia przednich tarcz hamulcowych do 350 mm (średnica). Układ Torque Vectoring by Braking należy do wyposażenia standardowego samochodu. TVB pomaga ograniczyć podsterowność na nawierzchni o każdej przyczepności.

Od premiery rynkowej w 2011 roku, Range Rover Evoque zdobył 157 międzynarodowych nagród za połączenie wzornictwa, jakości wykończenia wnętrza, właściwości jezdnych oraz możliwości off-roadowych. 270 000 egzemplarzy sprzedanych na świecie plasuje go na pierwszym miejscu wśród produktów firmy Land Rover w kategorii tempa sprzedaży. Nowe odmiany Autobiography i Autobiography Dynamic otwierają kolejny rozdział w historii.