GENEWA 2014: SZEROKA GAMA NOWYCH MODELI BMW

B 0_1678

Prezentując kilka premier europejskich i światowych, BMW wykorzystuje tegoroczny salon samochodowy International de l’Automobile w Genewie do przedstawienia nowych samochodów seryjnych.

W kilku przypadkach pojawią się one w zupełnie nowych segmentach rynku. Światową premierę świętują: BMW serii 2 Active Tourer (średnie zużycie paliwa: 6,0-4,1 l/100 km), nowe auto klasy kompaktowej, BMW serii 4 Gran Coupe (8,1-4,5 l/100 km), nowe, 4-drzwiowe coupe, a także druga generacja BMW X3 (8,3-5,0 l/100 km).


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
GENEWA 2014


Po raz pierwszy pokazane zostaną w Europie BMW serii 2 Coupe (8,1-4,2 l/100 km); BMW M3 Limousine (8,8-8,3 l/100 km) i BMW M4 Coupe (8,8-8,3 l/100 km).

BMW Group będzie również prezentować model i3 oraz sportowy samochód BMW i8 (2,1 l/100 km), by podkreślić swe zorientowanie na przyszłość oraz wszechstronność serii i. BMW i8 to także pierwszy seryjny samochód na świecie z laserowymi lampami głównymi.

Dopełnieniem programu BMW na targach motoryzacyjnych Auto Show jest prezentacja nowych usług BMW ConnectedDrive.

 

BMW serii 2 Active Tourer

Nowe BMW serii 2 Active Tourer świętuje w Genewie swą światową premierę. Nowy model tworzy zupełnie nową klasę samochodu. To drugi członek rodziny BMW serii 2 po modelu Coupe. Nowe turbodoładowane silniki o 3 i 4 cylindrach, obfity pakiet technologiczny EfficientDynamics oraz ogromnie rozbudowana łączność w ramach BMW ConnectedDrive są środkami do uzyskania nowych standardów radości z jazdy dzięki sportowym osiągom. Aby spełnić wymagania wobec samochodów kompaktowych w dziedzinie wszechstronności i funkcjonalności, BMW zastosowało w serii 2 Active Tourer napęd na przednie koła.

BMW serii 4 Gran Coupe

To druga ze światowych premier BMW w Genewie. Nowy model to pierwsze 4-drzwiowe coupe BMW w klasie średniej premium. Po BMW serii 4 Coupe i Cabrio, Gran Coupe jest 3. modelem nowego typoszeregu BMW serii 4, która dzięki swym dopracowanym proporcjom wydaje się dłuższa, szersza i dynamiczniejsza.

Od początku sprzedaży dostępnych będzie pięć silników – ultranowoczesnych, mocnych i oszczędnych, rozwijających moce od 105 kW/143 KM w BMW 418d Gran Coupe (spalanie miasto /trasa/ średnio 5,4 /4,0 /4,5 l/100 km) po 225 kW/306 KM w BMW 435i Gran Coupe (11,4/ 6,2/ 8,1 l/100 km).

 

BMW X3

W roku 2003 BMW, wypuszczając na rynek model X3, stworzyło nowy segment: SAV (Sports Activity Vehicle) klasy średniej. Od ponad dziesięciu lat BMW X3 znalazło ponad milion nabywców. A druga generacja X3 od 2010 r. imponuje również rozmiarami kabiny i bagażnika, a także wszechstronnością.

Dwa nowe silniki wysokoprężne X3 rozwijające wyższą moc, ale znów zużywające mniej paliwa, pozwalają poprawić osiągi z jednoczesnym ograniczeniem emisji szkodliwych substancji. Design karoserii i kabiny nowego BMW X3 odzwierciedla zmiany w stylistyce marki, a jednocześnie podnosi użyteczność auta dzięki zastosowaniu praktycznych rozwiązań odpowiadających na potrzeby klientów.

BMW serii 2 Coupe

Ten model świętuje w Genewie europejską premierę. BMW serii 2 Coupe odróżnia się od serii 1 dzięki kompletnie odmiennemu designowi, nieco większym rozmiarom, palecie silnikowej i zestrojeniu układu jezdnego z myślą przede wszystkim o sportowych osiągach, i dzięki obfitszemu wyposażeniu seryjnemu. Dwudrzwiowe, 4-miejscowe BMW serii 2 Coupe wprowadza ponownie do segmentu kompaktowego najważniejsze, nieomylnie wiązane z marką BMW cechy, jak wyrafinowana technologia zawieszeniowa, rozkład masy 50:50 oraz tylny napęd, zapewniający typowe dla BMW własności jezdne.

BMW M3 Limousine i BMW M4 Coupe

Oba modele świętują swe premiery europejskie w Genewie, przy czym BMW M GmbH pokazuje na ich przykładzie swe nowe podejście do wyczynowego auta. Zupełnie nowy, wysokoobrotowy silnik rzędowy o 6 cylindrach z technologią M TwinPower Turbo rozwija maksymalnie 317 kW/431 KM i moment obrotowy 550 Nm – przy czym ta druga wartość przekracza osiągi poprzednika aż o niemal 40%! Zużycie paliwa i emisja zostały zredukowane o ok. 25%. Oba modele z opcjonalną 7-stopniową skrzynią dwusprzęgłową M DCT osiągają 100 km/h w czasie 4,1 sek.

 

BMW i3 oraz BMW i8

Marka BMW i prezentuje dwa swoje modele: pierwszy wielkoseryjny samochód napędzany wyłącznie silnikiem elektrycznym oraz sportowy bolid okrzyknięty najbardziej zaawansowanym pojazdem świata. Te dwa samochody reprezentują nową, silnie zogniskowaną na działaniach proekologicznych interpretację doznań premium. Zarówno elektryczne silniki, jak i wysokowydajne, wysokonapięciowe baterie litowo-jonowe opracowane zostały przez BMW Group – w wersjach dostosowanych do odpowiednich modeli. Innym specjalnym elementem powstałym ekskluzywnie dla BMW i jest architektura LifeDrive ze szkieletem kabiny wykonanym z tworzywa wzmacnianego włóknami węglowymi (CFRP), który odgrywa ogromną rolę w minimalizacji mas aut. BMW i8 jest pierwszym na świecie seryjnym samochodem, który może być wyposażony w laserowe lampy główne opracowane przez BMW, które zapewniają 3-ktrotnie wyższą intensywność oświetlenia i 2-krotnie większy zasięg świateł drogowych w porównaniu z konwencjonalnymi reflektorami, są też energooszczędne.

BMW ConnectedDrive

BMW ConnectedDrive łączy w sobie ogromną paletę usług mobilnych, dostęp do których jest teraz możliwy w ruchu. Wykorzystując łączność zapewnianą przez zintegrowaną kartę SIM, klienci mogą zakupić online opcje takie jak Concierge Service – spersonalizowany asystent, z którym można się skontaktować przez cała dobę. Karta SIM jest częścią opcji ConnectedDrive, pojawia się też na pokładzie, jeśli zamówione zostanie np. Inteligentne Wezwanie Pomocy. To także ogromna paleta systemów wsparcia i bezpieczeństwa, w tym pełnokolorowy wyświetlacz przezierny wysokiej rozdzielczości Head-Up Display. Ta opcja, tak szlachetna i funkcjonalna, jest dostępna w niemal wszystkich modelach BMW.