Podczas Salonu Samochodowego Geneva International Motor Show na stoisku Volkswagena dominują dwa modele. Pierwszym z nich jest miejski Up! nowej generacji.
Wkrótce pojawi się on na rynku w kilku wersjach. Wyposażony będzie w sprzęt multimedialny umożliwiający jeszcze sprawniejsze podłączenie smartfonów.
Zobacz także:
Drugim pojazdem prezentowanym przez firmę z Wolfsburga jest fascynujący samochód koncepcyjny, który jako modny i niedrogi SUV wzbogaci wkrótce klasę samochodów kompaktowych.
Z mocnymi silnikami benzynowymi (także z TSI o mocy 66 kW/90 KM), z oszczędną jednostką na gaz ziemny albo z innowacyjnym napędem elektrycznym – nowy Up! pod względem jednostek napędowych prezentuje dużą różnorodność. Samochód jest ponadto oferowany w trzech odmianach wyposażenia, standardowej, jako Cross oraz jako przestronny, dwumiejscowy Load Up!.
Dzięki nowym kolorom lakieru, nowej tapicerce, specjalnym elementom na desce rozdzielczej oraz ozdobnym foliom każdemu egzemplarzowi można nadać indywidualny styl. Inną nowością jest możliwość podłączenia smartfona do samochodowego sprzętu multimedialnego – można dzięki temu korzystać (za pośrednictwem aplikacji Volkswagen App) z nawigacji, słuchać muzyki oraz odczytywać dane dotyczące jazdy i statusu samochodu.
Ponadto Volkswagen wprowadza do sprzedaży wersję „Up! Beats” z przygotowanym przez amerykańską firmę BeatsAudio sprzętem grającym o mocy 300 wat.
Lifestylowy model studyjny można z kolei uznać za zwiastuna jednego z całej serii nowych SUV-ów – auto zapewnia nieznane dotąd doznania, a jednocześnie wyróżnia się wieloma praktycznymi cechami. Samochód ten jest realną zapowiedzią zupełnie nowej serii modeli oraz przyszłego auta seryjnego; niemal zupełnie pozbawiony jest tradycyjnych włączników i pokręteł, nawiązując przez to pod względem koncepcji do Volkswagena BUDD-e, przedstawionego międzynarodowej publiczności podczas targów CES w Las Vegas.
Rozpoczęte dniami prasowymi 1 marca targi motoryzacyjne w Genewie potrwają do 13 bm.







![TOYOTA: NOWA RAV4 WCHODZI DO SALONÓW. CZTERY WERSJE I NAPĘD AWD-i Ruszyła przedsprzedaż nowej Toyoty RAV4, szóstej generacji jednego z globalnych bestsellerów marki. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Toyota-RAV4-65x65.jpg)
![MITSUBISHI: KOMPAKTOWY SUV XFORCE WCHODZI NA RYNEK TAJWAŃSKI Mitsubishi Motors wprowadza na rynek tajwański nowego, lokalnie produkowanego SUV-a Xforce. Model […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Mitsubishi-Xforce-65x65.jpg)
![BRUKSELA 2026: ALPINE PREZENTUJE PEŁNĄ GAMĘ MODELI Z NOWYM A390 Alpine potwierdza swoją obecność na 102. edycji Brussels Motor Show 2026, gdzie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Bruksela-2026-Alpine-65x65.jpg)
![TOKYO 2026: TOYOTA GR YARIS MORIZO RR – LIMITOWANA WERSJA SPECJALNA HOT-HATCHA Podczas Tokyo Auto Salon 2026 Toyota Gazoo Racing zaprezentowała prototyp GR Yaris […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Tokyo-2026-Toyota-GR-Yaris-MORIZO-RR-65x65.jpg)
![RAJD BARBÓRKA 2025: MIKO MARCZYK WYGRAŁ RAJD, KAROWA DLA ADAMA SROKI! Emocjonujący finał na legendarnym Kryterium Karowa zakończył rywalizację w 63. Rajdzie Barbórka […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Rajd-Barbórka-2025-meta-65x65.jpg)
![RAJD BARBÓRKA 2025: MARCZYK KONTROLUJE RAJD PO OS4 NA BEMOWIE Po emocjonujących zmaganiach na OS 4 Autodrom Bemowo klasyfikację generalną 63. Rajdu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Rajd-Barbórka-2025-po-OS4-65x65.jpg)
![DACIA: AL-ATTIYAH W POLSCE I PLANY ZESPOŁU DACIA SANDRIDERS NA DAKAR 2026 Wizyta pięciokrotnego zwycięzcy Rajdu Dakar, Nassera Al-Attiyaha, w Polsce stała się okazją […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/W2RC-Dacia-Sandriders-65x65.jpg)
![FORD: WŁASNY ZESPÓŁ HYPERCAR “AMERICA’S RACE TEAM” JUŻ ZA DWA LATA Rywalizacja płynie w żyłach Ford Racing, a jako America’s Race Team firma […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Ford-Racing-Hypercar-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: SHELL I SCUDERIA FERRARI NADAL CHCĄ WYGRYWAĆ Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo. Ma ono zaowocować opracowaniem lepszych produktów, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/Shell-Ferrari1-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: OFICJALNE AUTA MERCEDESA Z NOWYM DESIGNEM Mercedes- AMG Official Safety Car to oficjalny samochód bezpieczeństwa, który obok samochodu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/mercedes-f1-safety1-65x65.jpg)
![SEAT: MODEL 800 – HISZPAŃSKA ODPOWIEDŹ NA FIATA 600 SEAT 800 – pierwszy samodzielny projekt hiszpańskiej marki Model SEAT 800 zadebiutował […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/SEAT-800-65x65.jpg)
![LEXUS: HS – PIERWSZY WYŁĄCZNIE HYBRYDOWY MODEL MARKI Lexus HS był pierwszym wyłącznie hybrydowym modelem marki Wprowadzony do sprzedaży w […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Lexus-HS-65x65.jpg)
![MAZDA: ODKRYWAJ PARKI DINOZAURÓW W POLSCE W RYTMIE SLOW Jesień to idealny czas, by zwolnić tempo, odłożyć telefony i wspólnie wyruszyć […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Mazda-Slow-Road-65x65.jpg)
![MAZDA: „MIEJSCA MOCY“ – JESIENNA PODRÓŻ W RYTMIE SLOW PO POLSCE Jesień to świetny czas, by zwolnić i ruszyć w drogę w poszukiwaniu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-slow-road-65x65.jpg)
![YAMAHA: TRACER 7 i TRACER 7 GT NA ROK 2026 ZE SKRZYNIĄ BIEGÓW Y-AMT Modele TRACER 7 i TRACER 7 GT marki Yamaha zawsze oferowały połączenie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Yamaha-TRACER-7-65x65.jpg)
![YAMAHA: PROMOCJA NA WYBRANE MOTOCYKLE I SKUTERY DO KOŃCA STYCZNIA To już ostatnie okazje Yamahy. Popularne modele można znaleźć w niższych cenach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Yamaha-promocja-65x65.jpg)
![BRACIA SZKOPEK INACZEJ NIŻ BRACIA KLICZKO ALE PO SWÓJ SUKCES Mistrzowie świata w boksie, Władymir i Witalij Kliczko obiecali kiedyś swojej mamie, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/05/szkoepk-naszym3-65x65.jpg)
![SMUTNY OKRES CZYLI NIGDY O WAS NIE ZAPOMNIMY Styczeń jest bardzo smutnym miesiącem dla polskich fanów rajdów samochodowych. I nie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/01/odeszli1-65x65.jpg)
![HYUNDAI: DLACZEGO STARE MITY O AUTACH ELEKTRYCZNYCH NIE MAJĄ JUŻ SENSU Rozwój elektromobilności w ostatnich latach sprawił, że wiele obiegowych opinii na temat […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Hyundai-mity-aut-elektrycznych-65x65.jpg)
![E.ON: ROZWÓJ SYSTEMÓW ŁADOWANIA W MIEJSCACH PRACY Rosnąca popularność pojazdów elektrycznych sprawia, że biura muszą dostosować się do nowych […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/E.ON-Cushman-Wakefield-65x65.jpg)
![SKODA: PROGRAM „PRAWO DO JAZDY” DLA KIEROWCÓW WRACAJĄCYCH ZA KIEROWNICĘ Najpierw spokój, potem jazda – Skoda pomaga wrócić za kierownicę Powrót do […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Skoda-Prawo-Do-Jazdy-65x65.jpg)
![EURO NCAP: WODOROWY HYUNDAI NEXO Z MAKSYMALNĄ OCENĄ Nowy Hyundai NEXO potwierdził najwyższy poziom bezpieczeństwa, zdobywając maksymalną ocenę pięciu gwiazdek […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Euro-NCAP-Hyundai-NEXO-65x65.jpg)
![MAXUS: T60 MAX Z MOCNYM STARTEM SPRZEDAŻY W POLSCE Nowy Maxus T60 MAX zanotował bardzo mocny debiut na polskim rynku. Od […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Maxus-T60-MAX-65x65.jpg)
![ISUZU: D-MAX KOLEJNY RAZ TRAFIA DO POLICJI – NOWE PICK-UPY DLA LUBLINA Flota Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie została wzmocniona o kolejną partię pick-upów […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/ISUZU-D-Max-dla-Policji-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: JAK NISKIE OPORY TOCZENIA WPŁYWAJĄ NA ZASIĘG I EMISJĘ Opór toczenia i przyczepność to dwa kluczowe parametry opon, które w bezpośredni […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Continental-opory-toczenia-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: SPORTOWE I ZIMOWE OPONY W SUV-IE PORSCHE MACAN Opony Continental w standardowym wyposażeniu Porsche Macan zapewniają wydajność i bezpieczeństwo w […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Continental-Porsche-Macan-65x65.jpg)
![FORD: ROZSZERZENIE SYSTEMU BLUECRUISE NA PUMĘ, KUGĘ I RANGERA Ford rozszerza dostępność systemu BlueCruise, czyli jazdy w trybie „hands-off, eyes-on”, na […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ford-BlueCruise-65x65.jpg)
![EXLANTIX: INTELIGENTNA TARCZA DLA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH Marka Exlantix wkracza na rynek samochodów elektrycznych z nowym podejściem do bezpieczeństwa, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Exlantix-bezpieczenstwo-65x65.jpg)
![SKODA: HYBRYDY PLUG-IN ZACHOWAJĄ LIMIT 150 TYS. ZŁ Nowe limity amortyzacji od 2026 roku. Niskoemisyjne modele Skody dostępne w preferencyjnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Skoda-amortyzacja-podatki-65x65.jpg)
![MAZDA: NSA ODRZUCA SKARGĘ KIS – HYBRYDY Z TAŃSZĄ AKCYZĄ Mazda Motor Poland wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym sprawę dotyczącą obniżonej akcyzy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-NSA-65x65.jpg)
![SAMOCHÓD SPROWADZONY Z USA – CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ? O używanych samochodach sprowadzanych w ramach prywatnego importu do Polski z USA […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/02/carVertical-auto-z-USA-65x65.jpg)
![OPEL: PREMIERA SPORTOWYCH MODELI ASTRA GSe I ASTRA SPORTS TOURER GSe Sportowa przyszłość Opla jest elektryczna: hybrydy plug‑in Astra GSe i Astra Sports […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2023/02/Opel-Astra-GSe-i-Astra-Sports-Tourer-GSe-65x65.jpg)
![TEST: CHERY TIGGO 8 – PRZESTRONNY RODZINNY SUV, KTÓRY NIE NADWYRĘŻY PORTFELA Testowaliśmy Chery TIGGO 8 aby sprawdzić, jak duży SUV nowej na polskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Chery-TIGGO-8-65x65.jpg)
![TEST: JEEP AVENGER CZYLI MAŁY AMERYKANIN W EUROPEJSKIM WYDANIU Jeep Avenger przebojem wszedł na Europejskie rynki. W październiku łączna sprzedaż przekroczyła […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Jeep-Avenger-test-65x65.jpg)
