GENEWA 2016: OPEL GT CONCEPT – WYMYŚLONY OD NOWA

opel-gt-zd18

Podczas 86. targów motoryzacyjnych Geneva International Motor Show odbędzie się światowa premiera nowego Opla GT Concept- sportowego auta pokazującego wizję przyszłości w segmencie samochodów sportowych.

To bezpośredni następca modelu Experimental GT z 1965 roku, który był pierwszym w historii pojazdem koncepcyjnym zaprezentowanym przez europejskiego producenta.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

GENEWA 2016


 

Ponadto firma z Rüsselsheim przedstawi nową Mokkę X oraz gamę nowej Astry, włącznie z debiutującą na międzynarodowym forum modelem TCR.

– Nasze genewskie gwiazdy reprezentują dokładnie to, czym dziś jest marka Opel. GT Concept pokazuje, że jesteśmy innowacyjni i mamy jasno określoną wizję, którą zamierzamy realizować. Nowa Astra i nowa Mokka X to potwierdzenie, że słuchamy naszych klientów i wszystkie nasze działania podporządkowujemy ich potrzebom, produkując atrakcyjne i przystępne cenowo modele. Nowa Astra TCR nawiązuje do naszych tradycji w sporcie samochodowym, wraz ze wszystkimi budzącymi emocje skojarzeniami – mówi dyrektor generalny Grupy Opel, Karl- Thomas Neumann.

GT Concept: bezkompromisowy samochód sportowy przyszłości

2016 to ważny rok w 154-letniej historii Opla i jego drodze do największego przełomu w motoryzacji. Wyniki sprzedaży rosną, a firma angażuje się w futurystyczne projekty, takie jak wizjonerski i przystępny cenowo sportowy — GT Concept, który niewątpliwie stanie się jedną z atrakcji genewskiego salonu samochodowego w Genewie.

Model ma wszelkie atuty, by przyciągnąć uwagę entuzjastów motoryzacji w każdym wieku. Pełnokrwisty sportowy pojazd z silnikiem umieszczonym za przednią osią i napędem na tylne koła jest bezpośrednim następcą modeli Opel GT z lat 60. i 70. oraz Monzy Concept zaprezentowanej we Frankfurcie w 2013 roku. Jest on także nową interpretacją koncepcji stylistycznej firmy. W awangardowej, a jednocześnie oszczędnej sylwetce samochodu zrezygnowano ze wszystkiego, co mogłoby zakłócać czystą formę.

Design bez zewnętrznych klamek, bocznych lusterek ani żadnych zbędnych ozdób zaskakuje, podobnie jak brak klapy bagażnika, nowatorska stylistyka drzwi, podwójny wydech z centralnie umieszczoną końcówką czy wygląd kierownicy.

Opel GT Concept to popularny samochód sportowy. Wyposażony został w mocny, trzycylindrowy turbodoładowany silnik o pojemności 1 litra. Oszczędny, turbodoładowany silnik benzynowy (oparty na jednostkach napędowych znanych z ADAMa, Corsy i nowej Astry), rozwija moc 107 kW/145 KM i osiąga maksymalny moment obrotowy 205 Nm.

Sekwencyjna, sześciostopniowa przekładnia obsługiwana jest manetkami przy kierownicy. Dwumiejscowy i ważący niecałe 1000 kilogramów GT Concept przyspiesza od 0 do 100 km/h w niespełna 8 sekund i rozpędza się do 215 km/h. Napędzana jest tylna oś.

Na temat Opla GT też tutaj