GENEWA 2019: LIMITOWANY MERCEDES- AMG S 65 FINAL EDITION

merc-s1

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego Geneva Motor Show prezentowana jest limitowana edycja Mercedes-AMG S 65 Final Edition z 6-litrowym silnikiem V12 biturbo.

Dla użytkowników samochodu nie jest ważne zużycie paliwa, jednak zainteresowanych informujemy, że w cyklu łączonym wynosi ono 14,2 l/100 km, a emisja CO2 – 325 g/km).


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

GENEWA 2019


 

merc-s2

Specjalna seria, która liczy zaledwie 130 egzemplarzy na całym świecie, jest skierowana do kolekcjonerów ekskluzywnych samochodów i fanów 12-cylindrowych silników. Stylowy wygląd oraz kompleksowy zakres standardowego wyposażenia sprawiają, że reprezentuje ona unikalne połączenie osiągów i prestiżu.

Pokazywany na targach motoryzacyjnych w Genewie S 65 Final Edition jest oferowany wyłącznie z wykończonym na wysoki połysk lakierem „czerń obsydianu”. Szczególny status limuzyny podkreślają 20-calowe, wieloramienne obręcze, osłony wlotów powietrza w specjalnym kolorze matowego brązu oraz emblematy AMG na tylnych słupkach. Właściwym dopełnieniem wzornictwa tylnego pasa są czarne, polerowane końcówki rur wydechowych.

merc-s3

Unikalny charakter ma swoją kontynuację we wnętrzu. Tapicerka z czarnej skóry nappa Exclusive z miedzianymi, kontrastowymi przeszyciami, elementy wykończenia z wysokiej jakości włókna węglowego, a także ozdobne, finezyjne przeszycia paneli deski rozdzielczej i drzwi – również w kolorze miedzi – sprawiają, że S 65 Final Edition jest naprawdę jedyny w swoim rodzaju.

Do miedzianego motywu nawiązuje również kontrastowa lamówka dywaników podłogowych. Status limitowanej edycji potwierdza emblemat z numerem seryjnym samochodu na konsoli środkowej. Gama indywidualnych akcentów obejmuje również plakietkę AMG Edition na kierownicy oraz wstępnie skonfigurowane nastrojowe podświetlenie w kolorze miedzi.

merc-s4

Dbałość o detale dosięga również komory silnikowej: emblemat z podpisem technika odpowiedzialnego za montaż jednostki napędowej (zgodnie z zasadą „jeden człowiek – jeden silnik”) ma specjalne wzornictwo – zamiast koloru srebrnego jest wykończony w ekskluzywnej czerni. Topowy model V12 o mocy 463 kW (630 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 1000 Nm, dostępnym w zakresie 2300- 4300 obr./min., oferuje dynamikę napędu i świetne osiągi.

Wszystko, co fabryczne, jest w standardzie

Kompleksowy zakres standardowego wyposażenia obejmuje wszystkie możliwe życzenia: od panoramicznego dachu Magic Sky Control poprzez pakiet komfortowego ogrzewania wnętrza aż po pakiet First Class z indywidualnymi tylnymi fotelami i biznesową, przedłużoną konsolą. Ta ostatnia oferuje uchwyty na pojemniki z napojami z funkcją regulacją temperatury – dla jeszcze większej wygody w czasie podróży.

merc-s6

Każde siedzenie można precyzyjnie dostosować do swoich potrzeb przy pomocy nawet 12 silników elektrycznych. Wyjątkową atrakcją jest zamontowany po stronie pasażera fotel Executive z podpórką nóg i możliwością ustawienia oparcia pod kątem 43,5° – co stanowi idealną pozycję relaksacyjną. Standardowy pakiet kierowcy AMG pozwala rozwinąć maksymalną prędkość 300 km/h.

Aby chronić ten cenny wóz przed zakurzeniem podczas postoju w garażu, każdy nabywca otrzymuje również szyty na miarę pokrowiec na karoserię AMG przeznaczony do użytkowania w zamkniętych pomieszczeniach, z napisem AMG S 65 Final Edition – w kolorze odpowiadającym specjalnej edycji.

merc-s6