GOODWOOD FESTIVAL 2013: NOWY PROTOTYP CITROENA

Ci_13.078.002_03

Podczas Goodwood Festival of Speed, corocznej parady zabytkowych samochodów wyścigowych, Citroen po raz pierwszy zaprezentuje swój nowy prototyp – model DS3 Cabrio Racing, który jest ukłonem w stronę sportowej pasji marki i zaangażowania w Rajdowe Mistrzostwa Świata WRC.

Będzie to debiut tego modelu przed oficjalną prezentacją podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego we Frankfurcie.


Zobacz także:
SPORT
GOODWOOD FESTIVAL 2013


Od 12 do 14 lipca 2013 roku DS3 Cabrio Racing eksponowany będzie na Goodwood Festival of Speed, słynnej imprezie motoryzacyjnej, która odbywa się w posiadłości Goodwood w zachodnim Sussex w Wielkiej Brytanii.

Nowy concept car przejął wszystkie atuty Citroena DS3 Racing i połączył je z wyrafinowaniem DS3 Cabrio.
To logiczny wybór, gdyż model, poza licznymi możliwościami personalizacji, jakie oferuje, korzysta z udoskonalonej konstrukcji (tylko 25 kg więcej w stosunku do wersji hatchback), która zapewnia mu zwinne i dynamiczne zachowanie na drodze.

Ci 2_13.077.008

Sam Sebastian Loeb dowiódł tego podczas jazdy testowej przeprowadzonej kilka tygodni temu w Col du Corbier w Górnej Sabaudii (patrz: link do youtube).

DS3 Cabrio Racing przenosi nas do świata wielkich możliwości personalizacji i sportowej rywalizacji, prezentując szary matowy lakier Moondark, obręcze kół 19’’ w czarnym błyszczącym kolorze i czarne chromowane wstawki Black Chromes na klamkach, elementach dekoracyjnych pokrywy bagażnika i lusterkach bocznych. Prototyp to DS o wyrazistych cechach, które zdradzają jego przynależność do prestiżowej linii, takich jak wzór wersji nakreślony błyszczącą nitką na czarnym materiale dachu, przez co nadaje mu wygląd tkaniny technicznej przypominającej włókno węglowe, i wygrawerowany na lusterkach bocznych, karminowy lakier na zaciskach hamulcowych, w środkowej części obręczy kół, na drzwiach z szerokimi listwami bocznymi, jak również na części napisu i logo.

Wiedza technologiczna i doświadczenie Citroen Racing znajdują odzwierciedlenie w zestawie elementów z włókna węglowego, specyficznym układzie hamulcowym, zawieszeniu o licznych systemach. Ta nowa seria zachowuje osiągi wersji Racing z silnikiem 1,6 l o mocy 202 KM.

We wnętrzu elegancja łączy się z dynamizmem, czego przykładem są chociażby kubełkowe fotele z nową wersją tapicerki z szyciem wzorowanym na bransolecie zegarka, składająca się z trzech różnych materiałów (najwyższej jakości skóry Nappa, skóry ze wzorem DS i Alcantary), czy też niezwykłe karminowe przeszycia wykonane ściegiem charakterystycznym dla linii DS na brzegach siedzisk, desce rozdzielczej i gałce dźwigni zmiany biegów. Karminowy kolor odnajdujemy też na obudowie foteli i desce rozdzielczej, która powiela kolor listwy bocznej drzwi.

Citroen DS3 Cabrio Racing to również pewien stan ducha, którego wyrazem jest linia produktów lifestylowych obejmująca między innymi fotelik dla dziecka, również uszyty z trzech materiałów i wykończony w stylu bransolety zegarka, który idealnie komponuje się z tapicerką foteli, oraz kaski w kolorze lakieru karoserii. To połączenie DS3 w wersji kabriolet z wysokimi osiągami i sportowym zacięciem firmy sygnowane przez Citroen Racing.

Nowy concept car zaprezentowany zostanie we wrześniu podczas tegorocznego, 65. Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Ci 3_13.078.006