GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED: JEST REKORD!

Nissan LEAF jest najszybszym samochodem na dystansie 1 mili w jeździe na biegu wstecznym. Rekord ustanowiony został podczas Goodwood Festival of Speed, a następnie pobity pięć razy. Dystans wynosił 1,6 kilometra.

Prowadzony przez profesjonalnego kaskadera Terry’ego Granta, LEAF słynny górzysty odcinek w Goodwood przejechał w czasie 1.37,02 minuty ze średnią prędkością 88,5 km/h.

Po ustanowieniu rekordu podczas pierwszego dnia festiwalu, Terry’emu udało się poprawić swój czas w ciągu dwóch następnych dni aż o 26 sekund w stosunku do czasu początkowego.


Zobacz także:
GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED: GWIAZDY W INFINITI
JAGUAR: F-TYPE OFICJALNIE ZAPREZENTOWANY
GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED: REKORD NISSANA?
GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED: PREMIERA JAGUARA
GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED: POWRÓT RENAULT


Terry, który ustanowił rekord świata podczas zeszłorocznej edycji festiwalu, jadąc Nissanem JUKE pod górę na dwóch kołach, powiedział:

– Miałem do dyspozycji świetny samochód – z kołami napędzanymi bezpośrednio z silnika elektrycznego, Nissan LEAF może, w teorii, poruszać się z tą samą prędkością do tyłu, co do przodu. Były momenty, że sam nie miałem pewności, w którą stronę jadę. Dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości – akumulatory stanowią integralną część podłogi samochodu – LEAF jest niezwykle stabilny, niezależnie od kierunku podróżowania. Jedyne, na co mogę narzekać, to lekki ból szyi od ciągłego spoglądania przez ramię!

Rekord w jeździe tyłem Nissanem LEAF jest częścią ambitnej kampanii Nissana prowadzonej na portalach społecznościowych, ‘The Big Turn On‘, której celem jest promowanie samochodów elektrycznych w Europie przez portale społecznościowe i nakłonienie miliona konsumentów na przełączenie się na jazdę elektryczną w zaledwie 100 dni. Milion “włączeń elektryczności” udało się uzyskać 21 czerwca, 15 dni wcześniej, niż zakładano.

Ustanowiony przez Nissana LEAF rekord to tylko jedna z atrakcji przygotowanych przez firmę Nissan na festiwal. Nissan LEAF NISMO RC w specyfikacji wyścigowej ścigał się z czasem (we właściwym kierunku), próbując ustanowić górski rekord dla samochodów elektrycznych. Prowadził go aktualny mistrz świata FIA GT1, Michael Krumm, który zasiadł też za kierownicą swojego 540-konnego GT-R GT1. Najnowszy GT-R Track Pack wziął udział w Supercar Run, a Juke-R – czyli Supercar Run w przebraniu modelu Juke wzbudził aplauz publiczności.

Można tez było obejrzeć model Juke Nismo, crossover stworzony przez dział sportowy Nissana, który w salonach pojawi się na początku 2013 r.