GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED: NOWY NISSAN GT-R POKONAŁ GÓRĘ

niss-spee1

Na wystawie Goodwood Festival of Speed 2016 nowy Nissan GT-R stał się jedną z największych atrakcji tłumnie zgromadzonej dla publiczności.

Kultowy samochód został gruntownie udoskonalony i natychmiast po premierze wsławił się jazdą w drifcie z prędkością 300 km/h, ustanawiając rekord świata Guinnessa (odebrał go Toyocie Jakuba Przygońskiego).


Zobacz także:

SPORT


 

Ze słynnym wzgórzem Goodwood zmierzył się brytyjski kierowca NISMO Jann Mardenborough, który powrócił na festiwal jako jedna z postaci na trwałe zapisanych w historii tego wydarzenia. W czerwcu 2014 roku kierowca wyścigowy, który swoją zaczynał karierę od gier komputerowych, pobił rekord wszech czasów podjazdu na stromym odcinku o długości 1,16 mili w kategorii samochodów seryjnych. Prowadzony przez niego Nissan GT-R NISMO dotarł na szczyt w czasie 49,27 sekundy.

niss-spee2

Tym razem Mardenborough dostał do dyspozycji nowego Nissana GT-R z roku modelowego 2017, w którym wprowadzono istotne ulepszenia w najważniejszych aspektach. Moc silnika V6 o pojemności 3,8 litra z podwójnym turbodoładowaniem została podwyższona do 570 KM, a liczne modyfikacje przyczyniły się do dalszej poprawy parametrów i osiągów pojazdu. Najbardziej widoczne zmiany zaszły w kabinie, która zyskała bardziej wyrafinowany i ekskluzywny wygląd. Unowocześniono także stylistykę przedniej i tylnej części nadwozia.

Tysiące gości festiwalu miało szansę na wirtualną przejażdżkę w charakterze pasażera nowego modelu GT‑R z samym mistrzem Jannem Mardenborough za kierownicą. Nissan zbudował pierwszy na świecie wirtualny symulator jazdy 4D, w którym wykorzystano najnowsze urządzenia Samsung Gear VR i najnowocześniejsze dynamiczne fotele. Jednorazowo w ekstremalnej jeździe kultowym Nissanem GT‑R w towarzystwie Walijczyka uczestniczyło do 15 osób.

niss-spee3

Wróćmy jednak do realnego świata. Kolejnym modelem „palącym gumy” dla gości festiwalu okazał się sam GT‑R NISMO (rekord Guinnessa w drifcie – 304,96 km/h).

Zainteresowaniem ciszył się także dron Nissana – GT‑R: jednen z najszybciej przyspieszających na świecie dronów wyścigowych typu FPV (sterowanych na podstawie podglądu na żywo z kamery). Został on zbudowany specjalnie na potrzeby wyścigu z nowym Nissanem GT‑R na torze Silverstone i może rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 1,3 sekundy. Film z tego pojedynku jest wyświetlano na stoisku Nissana.

niss-spee4