GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED: PROTOTYP LEXUSA LC CONVERTIBLE

lexus-lc-cons1

Podczas zakończonego Goodwood Festival of Speed miał miejsce światowy debiut prototypu Lexusa – odmiany cabrio modelu LC, czyli Convertible.

Nowe auto ma piękną, stylową sylwetkę z otwartym nadwoziem. W trakcie imprezy w Wielkiej Brytanii potwierdzono, że trafi samochód wkrótce trafi do produkcji.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED 2019


 

lexus-lc-cons2

Prototyp LC convertible pojechał w górę asfaltowej nitki słynnego toru. Nowy model wziął też udział w znanej na całym świecie wystawie, gdzie prezentowane są najbardziej ekskluzywne i prestiżowe nowe samochody, a także klasyczne i współczesne auta sportowe.

Nadchodzący model rozszerzy ofertę Lexusa w segmencie luksusowego lifestyle’u, powiększy linię LC i sprawi, że marka będzie miała kompletną gamę flagowych modeli.

lexus-lc-cons3

LC szybko stał się jednym z najbardziej poszukiwanych modeli w historii Lexusa. Zawdzięcza to połączeniu ciekawej stylistyki, jakości wykonania oraz świetnych osiągów.

Możliwość powiększenia gamy modelowej o wersję z otwartym nadwoziem była sygnalizowana podczas styczniowego salonu samochodowego w Detroit, gdzie Lexus zaprezentował LC Convertible Concept. Samochód koncepcyjny, podobnie jak LC coupe, został nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem EyesOn Design Award.

lexus-lc-cons4

LC convertible będzie miał tak samo atletyczne proporcje jak coupe, ale jego odrębna tożsamość zostanie wyraźnie zaznaczona. Ogromne koła i krótkie zwisy zwiastują rasowe osiągi. Model w Goodwood zaprezentowano w maskującym malowaniu, które tylko odrobinę zdradziło stylistyczne smaczki oraz możliwości wersji produkcyjnej.

Pod słynne wzgórze w trakcie Goodwood Festival of Speed samochód poprowadził wyścigowy kierowca Nick Cassidy, który jest członkiem zespołu wyścigowego Lexus Team KeePer Tom’s, w którym rywalizuje w japońskiej serii Super GT w klasie GT500.

lexus-lc-cons5

Obecnie rozpocznie się światowe tournee modelu, podczas którego będzie zbierał dane dla inżynierów.

– Goodwood Festival of Speed to wydarzenie, podczas którego celebruje się historię i kulturę motoryzacji. W jednym miejscu możemy podziwiać samochody i osoby, które najbardziej zasłużyły się dla historii. Lexus czuje się wyróżniony, że jest częścią festiwalu. Nie ma lepszego miejsca, by zaprezentować prototyp modelu LC Convertible. To tu w 2016 roku zadebiutował LC coupe – powiedział Koji Sato, wiceprezes Lexusa.

lexus-lc-cons6

Szczegóły specyfikacji oraz daty wprowadzenia LC Convertible na rynek zostaną podane w późniejszym terminie.